Спаржа любить тепло і вологу
Раніше Лілія Курган працювала маркетологом зі збуту продукції. Згодом спробувала вирощувати цікаві культури й сама. Зокрема, у 2018 році взялася за спаржу, яка останнім часом набуває все більшого попиту. Розпочинала з чотирьох рядочків. Тепер у селі Чижках, що неподалік Львова, новинкою зайнята чимала площа
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/490108/sparzha.jpg)
Згаданий надранній овоч вимагає надзвичайно великої кількості праці. Зокрема, всі роботи треба виконувати вручну — садити, прополювати та навіть збирати й фасувати. Тож у підсумку пагони виходять недешевими.
Репродуктивний матеріал пані Лілія придбала у Нідерландах. Він доволі дорогий, адже гібридний. Переважає зелений сорт, хоча є й салатний.
Кореневища розкладають у проведені по ділянці рядки завглибшки 30 см. Їх необхідно загорнути ґрунтом та щедро полити.
Догляд передбачає розпушування міжрядь завглибшки 6−8 см (щоб не пошкодити підземної частини). Надзвичайно потрібна волога. Інакше тканини стануть волокнистими, гіркими й не придатними для споживання. Але в цьому плані господині неабияк пощастило, бо неподалік поля протікає річечка Марунька, яка забезпечує насадження водою.
Зауважимо, що фермерка не використовує жодних препаратів, які можуть накопичуватися у зелених пагонах. Тому вся її продукція екологічно чиста й безпечна.
До речі, ця культура росте на одному місці упродовж 15 років. Перший урожай дає тільки другого сезону. До восьмого року об'єми збільшуються, відтак розпочинається спад.
Пік збору аспарагусу (латинська назва спаржі) припадає на травень і триває упродовж місяця. Але цьогоріч через затяжну холодну весну він трохи затримався.
Стебла заввишки 22−25 см зрізують спеціальними ножами і складають у ящики. Через кілька днів, коли наростуть нові, операцію слід повторити. І так аж до літа.
Ще ж пані Лілія вирощує іншу городину. Зокрема, нинішнього сезону висадила помідори, капусту. Ці овочі теж матимуть попит, бо багато українських територій, де їх традиційно вирощували, тепер перебувають у зоні окупації. Також відведе певну площу гарбузам.