«Під час Великого посту нашим козам транслювали страсні пісні…»
Під спокійні ритми вони розслабляються і краще дояться
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/489894/kozy.jpg)
Жителі Тернопільщини із задоволенням смакують козячим молоком і сиром, що їх продукують у старовинному Бучачі, у фермерському господарстві «Семеро козенят». Але мало хто із гурманів знає, що цю продукцію тамтешні тварини виробляють не тільки завдяки дбайливому догляду, ситій годівлі, а й… музичному супроводу.
— На наших фермах стоять колонки, через які ми транслюємо музику, — розповідає кореспонденту «Високого Замку» керівник цього господарства Лілія Прокіпчук. — У різні періоди музика звучить різна. Скажімо, на Різдвяні свята кози слухали колядки. Під час Великого посту ми транслювали їм страсні пісні. На Пасху вони слухали великодні пісні, гаївки. Вмикаємо козам і народні пісні - «Ой, у вишневому садочку», «Цвіте терен».
За словами пані Лілії, всяка домашня тварина — чи то коза, чи корова — дуже гарно сприймає музику.
— Під час її прослуховування кози (хоча вони у нас і так слухняні та розумні) стають спокійнішими, більш врівноваженими, розслабленими, внаслідок чого збільшуються надої. А ще звучання музики позитивно сприймають наші співробітники — вони працюють із гарним настроєм і передають його тваринам.
На цій фермі у Бучачі доглядають більш ніж тисячу кіз високопродуктивних — альпійської і зааненської - порід. Кожна з них має свої відмінності, переваги, відрізняється кольором шерсті, поведінкою. Скажімо, кози-альпійці, які віддають перевагу гористій місцевості, дуже динамічні, рухливі, люблять стрибати. Кози цієї породи цікаві ще й тим, що вушка у них опущені вниз, як у собачок. А от їхні родичі зааненської породи більш спокійні. І надої у них дещо вищі.
До слова, мешканці цієї ферми мають свої клички. Тут є цапки Байрактари і козички Джавеліни. Відгукуються, коли їх підкликають до себе працівники.
Цього місяця на козиній фермі у Бучачі завершуються окоти. Для молодняка їхні опікуни теж підберуть відповідну музику…
Люблять класику…
Учені досліджують реакцію представників фауни на штучні звуки. Встановлено, що «важкі» мелодії діють на тварин деструктивно, а от легкі - справляють на них позитивний вплив. В Африці рок-музикою тамтешні селяни відганяють нетверезих слонів, які буянять, наївшись фруктів, які почали бродити. А коли у рибних господарствах коропам вмикали спокійні класичні ритми, вони швидше набирали вагу.
Встановлено, що папуги жако люблять ритмічне реггі, а заспокоюються під драматичні токати Баха. Водночас вони не люблять музики електронної. Під час наукових експериментів вчені виявили, що щури обожнюють твори Моцарта, слони люблять скрипку, але не переносять флейту. Дельфіни почуваються щасливими, коли слухають класику. Котам подобається «гармонійна» музика, але були б вдячні за тишу…