«На гільзі 125-го калібру — скульптура «Храм мертвих дітей»

У Львівському палаці мистецтв відкрили виставку робіт з художнього металу, яка за два тижні поїде у Латвію

Деякі скульптури просто заворожували... Фото Йосипа МАРУХНЯКА
Деякі скульптури просто заворожували... Фото Йосипа МАРУХНЯКА

У Львівському палаці мистецтв відкрили виставку робіт з художнього металу від TIGOIS progect і SUPPORT AZOV — напередодні туру містами Латвії. Мета виставки — збір коштів для 3-ї Окремої штурмової бригади та полку «Азов».

Молоді львівські художники під керівництвом Іллі Трофимчу­ка, які об'єдналися у студію під назвою TIGOIS progect, упро­довж останнього часу готували з художнього металу роботи на військову тематику. Організа­тори виставки, SUPPORT AZOV (Львів) та громадська організа­ція «Благодійний фонд «Україн­ський легіонер», коли побачили ці твори, загітували хлопців від­крити виставку колективних ро­біт. Також унікальним проєктом зацікавилися латвійські друзі - SUPPORT AZOV (Латвія). І від­разу запитали, чи зможуть мит­ці привезти ці роботи до Риги. Саме у столиці Латвії буде про­ведено аукціони, на яких ви­ставлять металеві скульптури львівських художників. Про це журналістці «ВЗ» розповів один з організаторів виставки Роман Турій.

— Звісно, частина коштів, ви­ручених з аукціону, піде на по­криття видатків, але основна маса — на закупівлю транспорту, амуніції, дронів нашим військо­вим, — каже пан Роман.

— Частина робіт виставле­на у залі, але ще є металеві скульптури на подвір'ї Пала­цу мистецтв…

— Так, це все роботи худож­ників студії TIGOIS progect. Ті, що на вулиці, довелося там і за­лишити, бо їхня висота — по­над 3 метри. Загалом на ви­ставці представлено близько 30 скульптур. До прикладу, робо­ти Данила Турія хлопці розміс­тили всередині Палацу, бо вони невеликі за розмірами і потре­бують захисту від вологи. Там є робота «Фея Маріуполя». Вра­жає також інша його робота: на гільзі 125-го калібру — скульпту­ра «Храм мертвих дітей». На ній — ембріон ненародженої дити­ни, яка згоріла в утробі матері. А над храмом — виліт кулі… Або дві великі роботи з колекції MAOLA, що зведені плечем до плеча, ніби символізують підтримку — з українцями стають пліч-о-пліч інші народи, інші сталеві люди, які боронять не лише українську землю, а й увесь світ.

На гільзі 125-го калібру – скульптура “Храм мертвих дітей”. На ній – ембріон ненародженої дитини, яка згоріла в утробі матері.
На гільзі 125-го калібру – скульптура “Храм мертвих дітей”. На ній – ембріон ненародженої дитини, яка згоріла в утробі матері.

— У відкритті виставки участь взяв латиш, який за­хищає Україну…

— Так. Це Юрас Юраш. Цей хлопець за 8 місяців, а саме стільки часу воює в Україні, ви­вчив українську мову і спілку­ється нею як рідною. Ми щиро радіємо, що після 15 травня ця унікальна виставка поїде у Лат­вію, де буде проведено аукціон, кошти з якого підуть на підтрим­ку Збройних сил України.

Схожі новини