«На гільзі 125-го калібру — скульптура «Храм мертвих дітей»
У Львівському палаці мистецтв відкрили виставку робіт з художнього металу, яка за два тижні поїде у Латвію
У Львівському палаці мистецтв відкрили виставку робіт з художнього металу від TIGOIS progect і SUPPORT AZOV — напередодні туру містами Латвії. Мета виставки — збір коштів для 3-ї Окремої штурмової бригади та полку «Азов».
Молоді львівські художники під керівництвом Іллі Трофимчука, які об'єдналися у студію під назвою TIGOIS progect, упродовж останнього часу готували з художнього металу роботи на військову тематику. Організатори виставки, SUPPORT AZOV (Львів) та громадська організація «Благодійний фонд «Український легіонер», коли побачили ці твори, загітували хлопців відкрити виставку колективних робіт. Також унікальним проєктом зацікавилися латвійські друзі - SUPPORT AZOV (Латвія). І відразу запитали, чи зможуть митці привезти ці роботи до Риги. Саме у столиці Латвії буде проведено аукціони, на яких виставлять металеві скульптури львівських художників. Про це журналістці «ВЗ» розповів один з організаторів виставки Роман Турій.
— Звісно, частина коштів, виручених з аукціону, піде на покриття видатків, але основна маса — на закупівлю транспорту, амуніції, дронів нашим військовим, — каже пан Роман.
— Частина робіт виставлена у залі, але ще є металеві скульптури на подвір'ї Палацу мистецтв…
— Так, це все роботи художників студії TIGOIS progect. Ті, що на вулиці, довелося там і залишити, бо їхня висота — понад 3 метри. Загалом на виставці представлено близько 30 скульптур. До прикладу, роботи Данила Турія хлопці розмістили всередині Палацу, бо вони невеликі за розмірами і потребують захисту від вологи. Там є робота «Фея Маріуполя». Вражає також інша його робота: на гільзі 125-го калібру — скульптура «Храм мертвих дітей». На ній — ембріон ненародженої дитини, яка згоріла в утробі матері. А над храмом — виліт кулі… Або дві великі роботи з колекції MAOLA, що зведені плечем до плеча, ніби символізують підтримку — з українцями стають пліч-о-пліч інші народи, інші сталеві люди, які боронять не лише українську землю, а й увесь світ.
— У відкритті виставки участь взяв латиш, який захищає Україну…
— Так. Це Юрас Юраш. Цей хлопець за 8 місяців, а саме стільки часу воює в Україні, вивчив українську мову і спілкується нею як рідною. Ми щиро радіємо, що після 15 травня ця унікальна виставка поїде у Латвію, де буде проведено аукціон, кошти з якого підуть на підтримку Збройних сил України.