Найбільша картина у світі народжується у Луцьку
У Луцькому музеї сучасного українського мистецтва «Корсаків» український художник і скульптор Петро Антип малює на полотні найбільшу картину на планеті - під назвою «Космогонія». Її площа сягне 2000 квадратних метрів, висота — 10 метрів, а ширина — понад 200!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/482403/kartyna2.jpg)
Поза тим, художник встановлює ще один рекорд, адже розпочав найтриваліший перформенс в історії людства. Петро Антип створюватиме свій шедевр упродовж 3000 годин — орієнтовно півтора року.
Петро Антип родом із Горлівки Донецької області. Свого часу його архітектурні проєкти знайшли відображення у Донецьку, Краматорську, Слов’янську, Запоріжжі. 2014 року, втікаючи від російської окупації, митець покинув рідний дім, власний будівельний комбінат і оселився у Києві, де розпочав нове життя з чистого аркуша. Тепер його творчість добре знають і в Луцьку.
Художник зізнався, що хоче зробити обласний центр Волині ще привабливішим у мистецькому плані. Сподівається, що завдяки цьому проєкту з’явиться можливість нанести місто на мистецьку мапу світу. Цю ж думку поділяє і засновник музею та куратор проєкту Віктор Корсак.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/01/Kartyna1.jpg)
Розкриваючи сюжет свого майбутнього твору, Петро Антип розповів, що в центрі сюжету — трипільські символи, а також міфи різних народів про створення світу, зокрема африканські, японські, європейські, українські… Художник вважає, що глибоко філософські мотиви його роботи справлятимуть сильний емоційний вплив на відвідувачів.
Досі найдовший за тривалістю перформенс належить сербській художниці Марині Абрамович — 700 годин. Луцький перформенс, планується, перевершить попередній більш ніж учетверо. А ще Петро Антип намагається побити світове досягнення британського живописця Саші Джафрі, який створив картину площею 1600 кв. метрів. Його полотно розділене на 70 фрагментів, а художня робота українця складатиметься із 300! І кожен з них виступатиме самостійним артоб'єктом.
Щоб лучани й гості міста мали можливість спостерігати за роботою художника, і щоб картина-рекордсмен гармонійно вписалася в інтер'єр приміщення, площу музею спеціально збільшили на 5000 кв. метрів.