«Найбільше люблю співати гімн України»
Наймолодша у країні волонтерка — 5-річна Марія Макеєва з Кривого Рогу
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/471137/recordn6a9051a.jpg)
Національний реєстр рекордів визнав 5-річну Марію Макеєву з Кривого Рогу наймолодшою волонтеркою. Своїм виступом вона зібрала для потреб ЗСУ 35 тисяч 492 гривні! Дівчинка під музичний супровід свого старшого братика Олександра виконувала українські пісні в центрі Львова, куди вони з мамою тимчасово переїхали під час війни. Виступ маленької рекордсменки тривав 9 годин 54 хвилини! Про це повідомила керівниця Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.
«Неможливо перемогти країну, де навіть найменші діти наближають перемогу, — написала на своїй сторінці у Фейсбуці Лана Вєтрова. — Спершу діти мріяли назбирати кошти на бронежилет, але, як з’ясували батьки, в той момент на передовій дуже були потрібні тепловізійні приціли. Тож за допомогою волонтерського фонду, який до дитячих коштів ще доклав певну суму, було придбано тепловізор INFIRAY СL35 M. Він переданий нашим бійцям на передову. Наймолодша в Україні волонтерка зі своїм братиком планують виступати ще, аби зібрати кошти на потреби ЗСУ. У дітей мрія одна: щоб якомога швидше закінчилася війна».
Журналістка «ВЗ» поспілкувалася телефоном із мамою юних волонтерів, Дарією Макеєвою. Жінка за фахом педагог. Родина на тиждень поїхала до Кривого Рогу. В Олександра був день народження, виповнилося 10 років, і хлопчик дуже хотів відсвяткувати його з друзями у рідному місті. Але вже невдовзі родина повернеться до міста Лева…
— У перший день війни ми вирішили з дітьми поїхати з Кривого Рогу. Чули, як над нами літають винищувачі, — каже Дарія Макеєва. — На заході України у нас живуть родичі, але ми їх 15 років не бачили. Зателефонували, запитали, чи можна до них приїхати? Вони нас прийняли. Родичі живуть під Львовом. Деякий час ми у них жили, а потім почали шукати окреме житло. Одна жіночка, яка зараз живе в Іспанії, дала нам ключі від свого будинку, що на Львівщині. Але там навіть не було світла. Тож ми разом з обленерго підключали у будинок електрику. Але там ми не жили, бо було дуже холодно. У будинку — старі батареї. Зараз орендуємо квартиру у Львові у молодої пари, яка поїхала до Польщі.
Ми повернулися до Кривогу Рогу, щоб відсвяткувати день народження сина. У місті часто лунають сирени, на вулицях дуже багато військових. Сашко перейшов до ліцею з поглибленим вивченням англійської мови, а Марічка пішла до 1-го класу гімназії. Діти будуть вчитися дистанційно.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/record-284071503_5173551966071071_1042914652100365355_n.jpg)
— Ваш син теж є рекордсменом. У якій номінації?
— Він наймолодший ілюзіоніст України. Рекорд встановив у 7 років. На той час у нього було близько 70 фокусів, зараз — понад 100! Якось Сашко прийшов зі школи і каже: «Треба дівчат привітати з 8 Березня». Він займався спортом (гімнастикою, плаванням), ходив у художню школу. А з привітанням ніяк не міг визначитися. Засмутився. І ось згадав, що дивився на You Tube блогера, який розповідав про фокуси. Так ми разом зі сином почали придумувати номер. У школі його виступ справив на усіх сильне враження. Усі були у захваті! Аплодували. Дівчата просили навчити їх хоч якогось фокуса (усміхається. — Авт.). Потім син захопився сценічною магією. Ми почали купувати реквізит. Тепер у нас його ціла квартира… Син з донькою брали участь у шоу «Україна має талант». Вийшли у півфінал. Виступали у різних телевізійних ефірах.
— Хто придумав співати у центрі Львова, аби допомогти українським захисникам?
— Коли приїхали до Львова, вийшли погуляти у центр. Усі заклади були зачинені. Місто наче завмерло в очікуванні… Сашко запропонував продати сценічний реквізит і допомогти військовим. Марічка сказала: «Ні! Нічого не будемо продавати. Давайте будемо співати гімн України!». Марічка тоді тільки гімн і знала. Показувати фокуси було не на часі, та й реквізиту в нас зі собою не було. Тож діти вирішили: Марічка буде співати, а Сашко — грати на саксофоні.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/record_N6A8758%D0%B0.jpg)
До карантину, у Кривому Розі, син почав ходити у музичну школу № 4 — вчитися грати на саксофоні. Але встиг відвідати лише кілька уроків. Коли ми приїхали до Львова, Сашко попросив свого вчителя Олега Калюжного, аби він вислав нам шкільний саксофон, свого інструменту у нас не було. Ми написали розписку, що з інструментом все буде добре. Вчитель погодився. Від війни ми тікали лише з валізою з одягом та аптечкою. Більше нічого зі собою не мали…
Діти раніше виступали перед великою публікою, але все одно дуже хвилювалися. Марічка ще у два роки показувала фокуси у нашому подвір'ї, і навіть отримала за виступ тисячу грн. Гроші використали для потреб нашого будинку. Отже, вирішили співати гімн України та «Ой, у лузі червона калина…». Ще Сашко грав на саксофоні вальс. Репертуар у нас був невеликий…
— Як публіка реагувала?
— Дуже тепло. А діти не хотіли йти з площі. Під вечір у центрі було багато людей. Люди аплодували. Кричали «Браво!». У деяких були сльози на очах… Хтось просив сфотографуватися із дітьми. Була ситуація, яка мене вразила до сліз. Підійшов хлопчик до мами і каже: «Мамо, давай теж допоможемо армії». А мама відповідає: «Вибач, синку, але у мене тільки залишилися кошти на проїзд». Стояли біля нас, а потім мама кинула 10 грн. Я розумію, що додому вони пішли пішки…
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/record-284264829_5173673642725570_8968994166240719571_n.jpg)
Було, що нас відганяли — то музиканти, то власники ресторанів, біля яких ми стояли. Очевидно, переживали, що відвідувачам гучний звук саксофона може не сподобатися… Але були дві фірми, які попросили дітей виступити у них. На фірмі «Levi9» дітей пригостили тортиком та фруктами. А ще дуже добре задонатили на армію! Була активна і небайдужа львів'янка пані Марія, якій за сімдесят. Вона нас підбадьорювала, а перехожих просила долучатися до збору коштів для ЗСУ.
Наймолодша волонтерка України Марічка розповіла мені телефоном, що найбільше їй подобається співати гімн України. А виконувала вона його уже понад сто разів!
— Я трішки втомилась, але було весело, — сказала дівчинка.
— Благодійний фонд доклав до нашої суми свої кошти (950 доларів), і ми купили тепловізор за 1950 доларів! — каже Дарія. — Діти, коли малювали малюнки для військових, плакали. Сушили малюнки феном… Ми дізналися від волонтерів, що тепловізор відправлять на херсонський напрямок. А потім хлопці записали відеоподяку дітям. Ми їм вдячні, що знайшли змогу це зробити. Ми після цього відео довго плакали… Зараз готуємо наступний виступ.