Щоб рясно родила суниця
Ягідне господарство у селі Колісниківка Кобеляцької громади засноване 2018 року. Воно спеціалізується на вирощуванні лохини (чорниці високорослої) і суниці садової
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/467772/sunytsia.jpg)
Ідейним натхненником та інвестором став Олексій Тимощук. А втілив проєкт у життя Ігор Філоненко.
Починали із 25 соток та придбаних 4-х тисяч саджанців лохини інвітро. Наступного року заклали невелику плантацію суниці садової.
Тепер її вирощують на грядці з агроволокном. За словами ґаздів, так збільшується врожайність та пришвидшується дозрівання плодів.
Ігор Філоненко дає поради, як отримати якісний урожай суниці наступного року.
Велике значення має термін посадки. На власному досвіді переконався, що оптимальні терміни – 1-15 серпня. Коли робити це в жовтні, то одержите лише 20 відсотків від можливого врожаю. Хоча чималу роль відіграють і погодні умови, підживлення, полив тощо.
Друга порада: не розміщуйте суницю після картоплі, помідорів, перцю та інших пасльонових, адже всі ці культури хворіють на фітофтороз. Натомість ідеально підходять ділянки, де росли цибуля, часник, жито, ячмінь, овес.
Третє правило – якісна розсада. При її купівлі пан Ігор радить звертати увагу на кореневу систему, а не на листя. Бо зелені пластинки відростуть швидко, а от із пошкодженою підземною частиною нічого не вдасться вдіяти.
Дотримуючись згаданих вимог, матимете високі врожаї.