Батькову ділянку засадили суницею
Завдяки теплій весні суниця дозріла значно швидше, ніж минулого сезону. І вродила непогано. Андрій Мельник зі села Якимова Львівського району задоволений своїм урожаєм
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/514781/sunytsi.jpg)
Ці запашні ягоди він розпочав вирощувати чотири роки тому. Молодий чоловік використав ділянку, надану батькові - учасникові АТО. До речі, тато й тепер служить у ЗСУ.
Мельники стартували з 1 ара. Поступово площа під насадженнями зростала і наразі сягає 1 га. Улюбленець господарів — нідерландський сорт Хоней, плоди якого незвичного смаку — солодкі, з кислинкою, ароматом лісових ягід. На жаль, цього року близько 30% зав’язей знищили весняні заморозки.
Водночас на плантації є такі різновиди, як Альба та Азія. Ще один (поки що навіть не має назви) — на випробувальних умовах. Його плоди тверді, транспортабельні, дуже солодкі.
Більшість ягід ростуть просто неба, лише незначна частина — у теплиці. Дбайлива родина має намір невдовзі встановити ще кілька споруд закритого ґрунту — із деревини та пластику. Таким чином удасться швидше отримувати свіжу продукцію.
Пан Андрій поділився секретами вирощування. Спочатку разом із дружиною Марією формують гребінь, підводять до кожного ряду систему крапельного поливу, настеляють плівку з перфорацією. Висаджують кущики у серпні - вересні. Це оптимальний час для успішного вкорінення.
Навесні листя повністю зрізують, обробляють від гнилі та вносять препарат проти хруща, який неабияк дошкуляє (у 2022 році знищив значну частину рослин). Більше ніяких препаратів не використовують. Надалі під час плодоношення обприскують рядки розчином молока. Воно не тільки підживлює, а й утворює на листках плівку, що захистить від хвороб та шкідників.
У період масового цвітіння герої нашої розповіді розкладають у міжрядді солому. Тоді ягоди не торкаються землі, залишаючись чистими навіть під час тривалої негоди.
Окрім суниці, молоді ґазди вирощують малину, котрою зайнято 50 сотих. Також є в них вишні, черешні, що дарують щедрий урожай.