Покидаючи окупований Бердянськ, узяли зі собою обладнання для сироварні
У березні Лубенські разом із трьома дітьми покинули окупований Бердянськ
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/463511/syr.jpg)
У місті Бердянську Запорізької області Олену та Юрія Лубенських знали як вправних сироварів. Спочатку вони виготовляли продукцію для себе, друзів, близьких. Поступово коло споживачів розширювалося, зростали обсяги виробництва.
Аби почерпнути нових знань, енергійне подружжя побувало в Італії, Франції, Чорногорії, Швейцарії, Німеччині, Нідерландах. Відвідували не лише великі міста, а й села, знайомлячись із роботою маленьких підприємств. Усюди шукали родзинки, національні особливості, освоювали нові технології.
Повернувшись додому, ентузіасти заснували сироварню на вогні та своїми силами збудували спеціальний погріб для зберігання продукції. Вони постійно розвивалися, удосконалювалися, бували на різноманітних виставках, ярмарках, популяризували власний продукт у соцмережах, виготовляли сир за авторськими та європейськими рецептами.
Однак прийшла війна. Родина місяць прожила в окупації. Разом з іншими городянами брали участь у патріотичних акціях, мирних протестах. Але потім рашисти почали переслідувати місцевих жителів за проукраїнську позицію. Від обстрілів ховалися в підвалах. Невдовзі з’явилися проблеми з продуктами. Чергу по хліб займали о 4-й ранку. Тож довелося евакуюватися.
У березні Лубенські разом із трьома дітьми покинули окупований Бердянськ. Зі собою взяли мідний чан місткістю 70 л, спеціальні ножі, форми, закваски, ферменти, тканину.
Шукали прихисток на мирних територіях. Знайти його вдалося у місті Полонному Хмельницької області, де мешкала підписниця їхнього блогу в Інстаграмі. За підтримки цієї жінки переселенці розпочали роботу на новому місці, познайомилися з тутешніми фермерами, у котрих закуповують молоко.
Нині пані Олена щодня переробляє 60 літрів білопінної продукції. Виготовляє переважно м’які сири – бринзу, халумі, лабне, сирні кульки, які мають у місцевих жителів чималий попит. Частину продукції вдається реалізовувати через соціальні мережі.
Ще ж родина готує смаколики для жителів постраждалих територій. Зокрема, два тижні варила сир, котрий волонтери повезли на Київщину, – до зруйнованих ворогом Ірпеня та Горенки. Таким чином намагається підтримати постраждалих людей.
Активно трудячись, пані Олена забуває про жахіття війни. І щиро вірить, що обов’язково повернеться до українського Бердянська, а на новому місці вже продовжить працювати філія її сироварні.