Кінська сила сільського... ослика
Мати такого помічника на хазяйстві дуже вигідно – працьовитий і «енергонезалежний»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/460087/oslyk.jpg)
Грішить проти істини той, хто обзиває цих тварин поганими словами, нарікає, що вони ліниві, вперті, вередливі. Якби було так, родина Бабіїв зі села Курян не наважилася би собі на господарку придбати вже другого за останні двадцять років ослика.
Спочатку на цьому обійсті жив привезений з Одещини самець Боря. Господар був там на заробітках, побачив, як добре працюють і якими невибагливими у догляді є ослики, тож вирішив завести такого помічника у своєму селі на Галичині. Про зроблений крок не пошкодував: Боря орав поле, ґрасав міжряддя, підгортав картоплю, возив вантажі. Ґазда запрягав його у двоколісну бричку і їздив ним до міста у справах. При цьому особливих харчів його вихованець не вимагав.
Любили ослика домашні ще і за пильність: наближення чужого відчував здалеку, давав про це знати швидше, ніж собака. А якось цей мініконик показав себе добрим пастухом. Пастися він ходив на вигін разом з овечками. Коли ті одного разу надумали чкурнути до лісу, Боря всіх завернув додому.
Із пасовищем пов’язана ще одна кумедна історія. Коли ослика вперше випустили на толочину поскубати траву, він подав свій характерний звук “іа-іа”– і цим розлякав коней, що паслися там. Тож уся соковита паша дісталася йому одному...
Недавно “пенсіонера” Борі не стало. Але господарі через Інтернет десь на Буковині придбали собі самичку. Вона така ж працьовита, як її попередник. Всі польові роботи виконує ретельно. Хоча працювати їй нелегко: город господарів розміщений на крутому схилі. Місцеві жартують: мати таку робочу силу нині дуже вигідно – бо не потребує дефіцитної бензини-солярки.
Минулої неділі в ослиці був розважальний день: возила дітей по селу – верхи і на тачанці.