Передплата 2024 «Добрий господар»

Біле вино — до канапе з ікрою, червоне — до соковитих телячих стейків

Дорогі екземпляри “важких” червоних вин професійний сомельє Олег Курако радить на годину-дві перелити у декантер, аби напій став ніжніший і відкрив таємні нотки смаку

Щоб розкрити смак вина і наповну насолодитися гастровечором (попереду — прохолодні осінні дні і сезон розмов за келихом ігристого, чи вишуканого вина), варто скористатися професійними порадами сомельє.

Це люди, які з вином на «ти» і знають, який градусний напій з виноградного грона краще співпрацюватиме зі стравами.

Олег Курако уже чимало років працює сомельє у ресторації «Валентино», за його плечима — чимало винних дегустацій. На його традиційну винну дегустацію завітала журналістка «ВЗ», щоб дізнатися секрети поєднання напоїв із стравами.

«У світі вин існує термін «Гастрономічне вино».

Це хмільний напій, який добре поєднується з їжею. Зазвичай цей термін спадає на гадку, якщо під час дегустації вино «вимагає» супроводу, виникають ідеї про компонування його зі стравами, є відчуття, що з їжею воно стане краще, — каже Олег Курако для «ВЗ».

— Гастрономічними можуть бути і прості дешеві вина (наприклад запивати піцу), і дорогі витримані вина (для утворення складних гастрономічних пар)".

Сомельє каже, що сухе біле вино пасує з морепродуктами. А найкраще воно розкриває свою смакову палітру з канапе з червоною чи ще краще — з чорною ікрою.

Рожеве сухе вино сорту Піно Нуар добре смакує з салатами з тунцем.

Салат з тунцем. Фото автора
Салат з тунцем. Фото автора

«Тунець ще називають білою телятиною, страви з цим м’ясом добре гармонізують з рожевим сухим вином, — наголошує Олег Курако. — А ось біле сухе вино з тунцем би погубилося».

Червоні сухі вина поєднують з медальйонами з телятини. До такої страви варто подати ягідний соус ручної роботи (наприклад з журавлини), щоб підкреслити смак і вина, і страви. Каже, деякі італійські сорти червоного сухого вина добре поєднуюся із прошуто.

Телячий медальйон - до червоного. Фото автора
Телячий медальйон - до червоного. Фото автора

Червоні преміальні сухі вина Гранд адмірал подають до телячих стейків. Олег Курако радить такі вина спершу годину-дві витримати в декантері чи глечику (спеціальна посудина для зливання осаду витриманого вина), щоб вино легше пилося.

«Краще витримати вино в глечику, який є на кожній кухні, ніж додавати в келих лід, щоб воно було легшим і ніжнішим, — наголошує сомельє. — Лід розводить вино і воно втрачає смакові властивості. Сухі вина Гранд адмірал мають трохи постояти в посудині, подихати і увібрати повітря. Тоді вони матимуть інший смак, ніж якщо зразу розливати з відкритої пляшки в келих. Спершу варто перелити вино в декантер. Це стосується лише червоних вин. Лише французькі рожеві вина сорту Тавель (мають 14% алкоголю) потребують декантування і дихання. Щоб вивітрився спирт і був новий смак».

Капрезе - до просекко. Фото автора
Капрезе - до просекко. Фото автора

Читайте також: В Японії надрукували стейк із яловичини на 3D-принтері

Схожі новини