Українська черешня матиме свій музей
У своїй «столиці» – Мелітополі
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/437198/myzey-2.jpg)
Цього року черешневий сезон стартував з невеликим запізненням. Перші ягоди в Україні почали продавати за рекордними цінами. Скажімо, на початку червня в Одесі кілограм черешні коштував аж… 500 гривень. Тож за те, щоб скуштувати лише одну ягідку на смак, треба було викласти з гаманця 7 гривень…
Добре полюбилася покупцям іспанська та турецька черешня, а також закарпатська. Але мало хто знає, що головна гордість України — черешня мелітопольська. Нині це офіційний бренд України, як борщ і бринза.
/wz.lviv.ua/images/articles/2021/06/Myzey-1.jpg)
Україна вирощує сотні тисяч тонн черешні різних сортів. З них 70−80 тисяч тонн — родом із Мелітополя. Однойменна ягода культивується у межах міста, поблизу нього, у навколишніх населених пунктах і на обох берегах річки Молочної. Тут виведено багато відомих сортів черешні: «Валерій Чкалов», «Мелітопольська чорна», «Рубінова», «Талісман», «Францис», «Дачниця». Відомо, що ягоди з цього регіону у ХIХ столітті подавали на сніданок у найбагатших паризьких сім’ях. Унікальність мелітопольської черешні — в її кислуватому присмаку. Вона не така солодка, як іспанська чи турецька. Місцеві вірять, що 5 кілограмів мелітопольської черешні, з’їдених за сезон, повністю звільняють від токсинів. Тож наминають за обидві щоки, незважаючи на дорожнечу.
Черешня в Мелітополі — це культ. У місті щорічно відбувається фестиваль «Черешнево», де можна спробувати черешневу наливку, смажені гриби з черешневим соусом, ковбасу з черешні, помилуватися картинами художників, викладеними з червоних, жовтих та рубінових ягід.
А тепер тут буде ще й музей. Адже місцева влада планує втілити грандіозний проєкт, завдяки якому, вірять, сюди попливе ріка туристів. Консультантка проєкту Анна Романова сережки з черешнями носить як талісман. За її словами, «музей черешні стане туристично-інформаційним центром, де кожен зможе купити різні черешневі продукти, а також екскурсії».
А тим часом…
Встановлено новий черешневий рекорд. У Японії кошик з 500 грамами черешні нового врожаю було продано на перших цього року торгах за мільйон єн (близько 9,8 тисячі доларів). Вартість цих плодів пояснюється технологією вирощування, адже дерева ростуть у спеціальних діжках. Із червня по жовтень їх зберігають у холодильнику, після чого переносять у теплицю, де вдень підтримується температура 25 градусів, вночі — близько 13 градусів.