Галерейне освітлення, нова підлога, сусальне золото…
Музейники власними силами відреставрували каплицю Імельди Домініканського собору
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/521837/muzei2.jpg)
У Львівському музеї історії релігії після тривалої реставрації відкрили каплицю Домініканського монастиря (у давнину це була каплиця Імельди). У каплиці встановили сучасне підвісне галерейне освітлення, відреставрували підлогу, двері, стіни та відновили декор на стінах — сусальне золото (його покрили спеціальним розчином для консервації).
У колишній каплиці Домініканського монастиря, присвяченій блаженній Імельді, розташовувався експозиційний відділ історії Римсько-католицької церкви. Зараз у відреставрованому залі експонують твори одного з найкращих польських митців доби бароко Симона Чеховича.
Як розповів для «ВЗ» директор Львівського музею історії релігії Орест Малиць, всі ці роботи музейники виконали практично за власний кошт.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/10/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9.jpg)
«Загальний кошторис реставрації разом з новим освітленням — 1 мільйон 200 тисяч гривень, — каже Орест Малиць. — З обласного бюджету нам виділили лише 200 тисяч гривень. Львівська ОВА нам допомогла відреставрувати гранітну підлогу, яка була потріскана. Підлога була у такому стані через різні причини — у радянські часи в музеї були склади, виробничі приміщення. Пошпаклювали стіни, провели нову проводку, оновили позолочення на стінах, почистили та все освіжили. Наша культура має жити, а музей має працювати. Роботи починали ще до широкомасштабної війни. І лише зараз вдалося завершити реставрацію, встановити систему галерейного освітлення».
Завідувачка виставкового відділу Музею історії релігії Руслана Бубряк додала: «Колись в каплиці Домініканського монастиря було багато сповідальниць, зараз їх немає. Вони є в Домініканській церкві.
Після війни в каплиці був овочевий склад.
Окрім каплиці, також в нас відреставрована трапезна, що поруч з органом. Роботи виконували фахівці польського інституту «Полоніка», які відновлювали багато об'єктів у Львові, зокрема гарнізонний храм Петра і Павла. Сподіваємося, що фахівці «Полоніки» відреставрують нам ще частину приміщень музею, відновлять розписи".