Передплата 2024 «Добрий господар»

Як привчити себе їсти менше солодкого

Поради, які допоможуть відівчити свій організм від солодкого і завжди тримати себе у формі

З недавнього часу цукор став одним з головних ворогів міцного здоров’я і стрункої фігури. Дослідження показують, що він негативно впливає на імунітет і роботу багатьох органів, призводить до хронічних захворювань. Відмовитися від цукру і солодких продуктів не так уже й просто. Навіть якщо людина й розуміє, що це не ідеальна для нього їжа, смакові рецептори все одно просять додати у каву черговий шматочок рафінаду або взяти печиво до чаю. Пропонуємо поради, які допоможуть відівчити свій організм від солодкого і завжди тримати себе у формі.

Харчуйтеся правильно. Ключ до успі­ху — у відмові від солодкого. Якщо раціон збалансований за вмістом корисних і по­живних речовин, то вашому організму не знадобиться додаткового «допінгу» для за­охочення. Вітамінів, мінералів, амінокислот і антиоксидантів буде цілком достатньо, щоб задовольнити основні потреби орга­нізму.

Грамотний раціон має складатися з м’яса, риби, овочів, фруктів, зелені, круп, молочної продукції та насіння. Намагайте­ся більше експериментувати на кухні і готу­вати корисні страви. Такий підхід допоможе безболісно відмовитися від усього зайвого. Якщо ви харчуєтеся смачно і різноманітно, то солодкого вам зовсім не захочеться.

Висипляйтеся. Повноцінний відпочи­нок відіграє не менш важливу роль у про­цесі нормалізації харчових звичок. Дивно, але факт: щоб раз і назавжди побороти за­лежність від солодкого і навчитися вживати його розумно, необхідно висиплятися.

Відсутність здорового сну провокує відчуття голоду і негативно впливає на ду­шевну гармонію. Компенсувати брак відпо­чинку хочеться саме за рахунок солодкого. Щоб не вживати зайвий цукор, спіть 7−8 годин на добу. Саме стільки часу потрібно організму дорослої людини, щоб віднови­тися.

Не забувайте про перекус. Без пере­кусів нікуди! Якщо ви хочете відмовитися від солодкого, то цей вислів має стати ва­шим девізом у житті. Статистика підтвер­джує, що велика частина заборонених со­лодощів потрапляє в організм саме між основними прийомами їжі.

Чому так відбувається? Якщо ви не бе­рете перекус із собою, то відчуття голо­ду застає вас зненацька. Досить складно швидко зорієнтуватися і вибрати для пере­кусу щось корисне і поживне. Тому часто перекусом стає шоколадний батончик, бу­лочка або печиво.

Беріть зі собою натуральний йогурт, фрукти, горіхи, овочеві палички або інші корисні перекуси, які виручать вас у важ­ку хвилину і не дадуть зійти з правильного шляху.

Експериментуйте. Не хочете відмов­лятися від улюблених ласощів? Спробуйте знайти альтернативу звичним солодощам. Наприклад, цукор можна замінити на мед. Головне правило: не додавайте мед у гаря­чий чай, бо він втратить свої корисні влас­тивості під дією високих температур.

Ще одна ефективна альтернатива цу­кру — стевія. Це натуральний його замінник, який можна сміливо використовувати для приготування десертів.

Що стосується десертів, то тут теж є поле для експериментів. Спробуйте по­балувати себе сирним желе або печивом з банана і горіхів. Відмова від солодкого в традиційному для нас розумінні зовсім не означає, що солодощів у вашому житті більше не буде.

Не нервуйте. Стрес — це одна з причин, чому нас так тягне з’їсти шматок торта або морозиво. Повсякденні проблеми — сварка з колегою, забруднена блузка, зламаний ніготь — засмучують і провокують на вжи­вання якогось антидепресанту. Ним часто стає щось солодке.

Є люди, які, навпаки, під час нервового напруження не хочуть їсти, але що роби­ти, якщо ви належите до іншого табору? Пам’ятайте: стрес — не привід налягати на солодощі. Є маса інших (більш ефективних) способів позбутися стресу: біг, йога, меди­тація, перегляд улюбленого серіалу.

Займайтеся спортом. Якщо ми вже заговорили про спорт, то це теж досить важливий аспект, який помітно впливає на харчові звички. Якщо людина регулярно займається спортом і, як наслідок, нама­гається правильно харчуватися, то її об­мінні процеси поліпшуються. В організмі не відбувається різких стрибків інсуліну, що провокують апетит, і на солодке зовсім не тягне.

Виберіть активність, яка припаде вам до душі. Якщо ви не хочете працювати з залізом у тренажерному залі, то й не варто цього робити. Можна зайнятися танцями, скандинавською ходьбою або просто регу­лярно гуляти у найближчому парку.

Читайте етикетки. Якщо ви хочете від­мовитися від солодкого і готові підійти до цього відповідально, навчіться читати ети­кетки. На прилавках супермаркетів є такі продукти, які містять цукор у великій кіль­кості, але це не зовсім очевидно. До таких продуктів, наприклад, належать кетчуп та інші соуси, газована вода, каші швидкого приготування, хліб, знежирені продукти, мюслі, пакетовані соки, ковбаси і сосиски.

Схожі новини