Послуга «Антиковід» і дорожезна Туреччина...
Турецькі готельєри підняли ціни на 20-30%, бо хочуть «відбити» збитки за минулий рік
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/430484/mersa.jpg)
Цього року географія літніх подорожей українців залежатиме від кампанії вакцинування у світі. За попередньою інформацією, нам будуть доступні усі курорти Туреччини (Анталійський та Егейський напрямки), а також Хорватія, Болгарія, Чорногорія, Кіпр (тобто усе, крім країн Шенгенської зони, зокрема Греції та Іспанії). Із 1 березня свої кордони для українців також відкриє Грузія. З’являться і нові африканські напрямки для подорожей — єгипетський курорт Мерса Матрух, який називають «Єгипетськими Мальдівами», і Кенія.
Як розповіла «ВЗ» власниця туристичної агенції Уляна Курпіль, влітку можна буде надалі подорожувати до екзотичних курортів. Попри не надто дешеву вартість, на них і зараз шалений попит — Мальдіви, Домініканська Республіка, Занзібар (Танзанія), Мексика, Коста-Рика… У деяких з цих екзотичних країн вимагають негативний тест на коронавірус, у деякі можна їхати без тесту.
А з 12 червня українці зможуть відкрити новий курортний напрямок — єгипетський Мерса Матрух. Це узбережжя Середземного моря, поблизу кордону з Лівією. Щоправда, авіавильоти будуть лише з Києва. Цін на відпочинок у Мерса Матрух наразі немає, їх обіцяють оприлюднити найближчим часом. За легендою, на Мерса Матрух полюбляла відпочивати сама Клеопатра. Завдяки білосніжним пляжам цей курорт називають «єгипетськими Мальдівами»…
Для українців цей напрямок новий (уже були спроби возити туди українських туристів, але літаки так і не вирушали, бо були майже порожні. — Авт.), а ось європейці відпочивати там уже звикли.
Із Києва також запустять чартерний рейс до курортів Кенії. Там можна буде відпочити на березі Індійського океану і відвідати сафарі.
Утім, для багатьох українців улюблений напрямок відпочинку на морі — Туреччина. На жаль, цьогоріч, кажуть власники турфірм, турецькі готельєри вирішили суттєво підняти ціни на проживання. Відпочинок із харчуванням «усе включено» подорожчає на 20−30%.
«Торік турки першими відкрили сезон відпочинку, багато готелів добре дотримувалися усіх санітарних „антиковідних“ норм, — каже Уляна Курпіль. — Чому цього року відпочинок у Туреччині подорожчає? Бо турки хочуть „відбити“ збитки за минулий рік, коли чимало готелів були на вимушеному простої. Цьогоріч попит на Туреччину буде великим, тому вона подорожчала. У сезон ціни на тури будуть ще вищими».
Директорка туристичної фірми Оксана Гутник називає іншу причину подорожчання відпочинку в Туреччині. «Цього року турецькі готельєри роблять ставку насамперед на європейського туриста, бо в Європі буде активна вакцинація, — каже вона. — Тому влітку у Туреччину найбільше поїде саме європейців, які прагнуть надолужити згаяний сезон 2020 року, коли в Європі були закриті кордони».
Оксана Гутник рекомендує «бронювати літо» ще з весни, бо у високий сезон ціни на турецькі готелі будуть надто не комфортними. Каже, «гарячих турів» цьогоріч може не бути… Тенденція цьогорічного раннього бронювання — жителі Західної України не надто активно купують тури, бо не впевнені у завтрашньому дні: а раптом кордони закриють і путівка «згорить»?
Пандемія коронавірусу запровадила на туристичному ринку нові продукти — страхові варіанти на будь-який смак і гаманець, на випадок, якщо турист через форс-мажор не зможе поїхати на море (захворів на коронавірус чи закрили кордони). Зокрема, страховий поліс від невиїзду можна додатково придбати за щонайменше 600 грн. А за 1200 гривень можна придбати страхову послугу «Антиковід»: якщо туристи захворіли, то без жодних фінансових втрат можуть перебронювати поїздку на іншу зручну дату.