Втома, часті застуди, алергія…
10 ознак, які сигналізують про зниження імунітету
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/426338/35663654-620x330.jpg)
Імунна система — це складний механізм, який забезпечує цілодобовий захист організму від патогенів, здатних викликати різноманітні захворювання, зокрема вірусу грипу та Covid-19. Якщо наша імунна система ослаблюється, патогени, які навіть у невеликих кількостях потрапили в організм, активізуються, і ми починаємо хворіти. Які ознаки вказують на те, що у вас — знижений імунітет?
Ви швидко втомлюєтеся і часто хворієте
Якщо ви часто почуваєтеся виснаженим, знесиленим і часто застуджуєтеся, це — перші «дзвіночки», які сигналізують про зниження імунітету. Втрата життєвих сил може виникати через брак сну, неправильне харчування, хронічний стрес чи фізичне перевантаження. Як виправити ситуацію? Перш за все почніть споживати продукти, які зміцнять ваш імунітет, зокрема овочі і фрукти, а також знайдіть спосіб долати стрес. Здорове харчування є запорукою міцного імунітету. А зниження рівня стресу дозволить організму розслабитися, що сприятиме відновленню нормальної роботи його внутрішніх органів і систем.
У вас «нізвідки» з’являються синці
Звичайно, існує безліч медичних препаратів, які допомагають легко позбутися синців, однак необхідно подивитися «у корінь» цієї проблеми. Невеликі підшкірні гематоми — одна з ознак нездорової імунної системи. Якщо помічаєте, що синці у вас з’являються навіть після незначного удару об кут столу, це свідчить, що ваші судини легко ушкоджуються, а отже, що ви більше схильні до інфекцій.
Однією з причини виникнення синців «нізвідки» є дефіцит вітаміну С і цинку (зверніть увагу, що ці компоненти входять до складу більшості пастилок від болю у горлі). Брак цих корисних елементів сприяє тому, що капіляри легко розриваються. Ще однією причиною є низький рівень лейкоцитів. Не завадить здати загальний аналіз крові.
Ви страждаєте від алергії
Алергія — це спосіб, в який організм повідомляє про те, що його імунний захист «дав тріщину». Багато людей переконані, що алергія — звична річ у ХХІ столітті, проте це не так. Звичайно, можна піти в аптеку і придбати розрекламований протиалергічний засіб, який допоможе позбутися проявів алергії, але задумайтеся, чи хочете ви щодня приймати таблетки. Можливо, варто визначити і усунути саме джерело проблеми?
У вас є аутоімунні розлади
Алергія може перерости в автоімунне захворювання. Як це відбувається? Алергія поступово вичерпує ресурси організму, однак зазвичай людина цього не помічає. Таємне стане явним, коли імунна система раптово починає атакувати органи і тканини власного організму. У такій ситуації без втручання медиків не обійтися!
У вас діагностували системний червоний вовчак…
Типовим проявом цього захворювання є симптоми артриту. Імунна система фактично починає атакувати сполучну тканину. Недуга вражає весь організм і сильно ослаблює його імунний захист. У кінцевому результаті руйнується вся сполучна тканина, що призводить до появи проблем з нирками та серцем, зокрема виникають тахікардія і стенокардія, утруднюється дихання тощо.
Або виявили дискоїдний
При дискоїдному вовчаку (хронічному шкірному червоному) імунні клітини атакують виключно шкіру — на ній з’являється висипка, погано гояться рани…
Ви хворієте на ревматоїдний артрит
При цьому захворюванні імунна система вражає суглоби. Лікарям, які спеціалізуються на лікуванні цієї недуги, доводиться призначати своїм пацієнтам ліки, які пригнічують їх імунну систему (імуносупресія у цьому випадку є і лікувальною, і, одночасно, побічною дією).
Страждаєте на фіброміалгію
Раніше вважалося, що фіброміалгія викликається психологічними факторами. Сьогодні цей патологічний стан визнаний серйозною медичною проблемою. При фіброміалгії імунна система постійно атакує м’язи організму, спричиняючи запалення і біль.
У вас — коліт
При коліті у товстому кишечнику регулярно виникає запальний процес, який супроводжуються болем. З цією проблемою рекомендується звернутися до гастроентеролога, оскільки коліт — це насправді глибша проблема, ніж просто наслідок поганого харчування або алергії на певні продукти. Лікар підбере для вас оптимальну дієту, яка полегшить ваш стан.
Аналізи показують, що рівень лейкоцитів знижений
Лейкоцити — це форпост нашої імунної системи, тож важливо регулярно перевіряти їх рівень. Зверніться до свого сімейного лікаря чи терапевта — він дасть скерування на загальний аналіз крові. Якщо аналіз покаже знижений рівень лейкоцитів, ймовірно, це викликано якоюсь інфекцією або дефіцитом певних речовин.
З англійської переклав Андрій Гелий. (Оригінал статті — 10 Signs of a Weak Immune System — опублікований на порталі Mother of Health).