«У більшості випадків діти просять одяг і солодощі»
Якщо хочете стати помічником Святого Миколая, візьміть собі бодай один лист від сироти
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/424902/21112016lyst.jpg)
Уже менше як за місяць до українців прийде з подарунками Святий Миколай. Цього свята, що родом з дитинства, очікують і дорослі, і діти. Пишуть листи до Святого Миколая діти із забезпечених родин, пишуть і ті, у кого нема батьків, бо вірять у казку і чекають на добрі дії. А чарівниками та помічниками Святого Миколая для діток із сиротинців та малозабезпечених родин другий рік поспіль стали люди з відкритими серцями з благодійного фонду «Здійснити мрію».
Із благодійниками цього фонду я неодноразово їздила у сиротинці та будинки для людей похилого віку, що на Львівщині. На власні очі бачила, скільки пакунків ледве вміщаються у власні автівки керівника фонду Уляни Флишко та її друзів-однодумців. А нещодавно побачила на особистій сторінці Уляни у соцмережах фото листів, які написали діти зі сиротинців Святому Миколаю. А далі допис: хто хоче стати для малечі Святим Миколаєм і подарувати дитині свято, може взяти собі один лист (а то й більше) і здійснити ту найжаданішу мрію сироти.
— Таку акцію ми розпочали торік, під назвою «Миколайко-2019», — розповіла мені Уляна Флишко. — Тоді охопили майже 800 дітей з різних сиротинців області. Люди телефонували і просили дати ще бодай кілька листів, щоб стати помічниками Миколая. Цього року благодійний фонд «Здійснити мрію» вирішив продовжити традицію, і організували акцію «Миколайко-2020».
Для початку організатори взяли перелік тих, кому хочуть допомогти. До списку перших потрапили діти з Добромильської школи-інтернату, що на Старосамбірщині, якою давно опікується фонд «Здійснити мрію». З цієї школи благодійники отримали 80 листів. Згодом листи від 17 діток надійшли з Йосиповицького сиротинця, що у Стрийському районі. А ще від дітей із Золочівського району, які фонд так і не виклав у соцмережі, бо дітей взяла під опіку місцева військова частина. Отримав фонд і листи зі сиротинця, що у Краківці (Яворівський район), з Кам’янки-Бузької і Сокальського району.
— Однак не лише діткам зі сиротинців ми допомагаємо, — каже Уляна. — Опікуємося ще й родинами. До прикладу, сім’я Оксани Дадак з Буська, про яку ми прочитали у «Високому Замку». Оксана з чоловіком бере хворих дітей на виховання і ставить їх на ноги. Ми забрали листи з родини Оксани Дадак і розмістили їх в Інтернеті. Можливо, не дуже вдале порівняння, але листи від цих діток люди з добрим серцем розхапали, як гарячі пиріжки. Лише за мить!
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/11/Lyst-3.jpg)
— То скільки загалом цього року маєте листів до Святого Миколая?
— Майже три сотні. Менше, ніж торік.
— Маєте ще нерозібрані листи?
— Так, є. Ми ще не забрали листів з Лаврівського сиротинця. Там лише десятеро дітей, але переживаю, щоб усе встигнути. А ще там є сім’ї, де немає одного з батьків.
— Про що в основному просять діти?
— У більшості випадків — одяг. Ну й, звісно, солодощі. Здивували діти з інтернату у Добромилі — усі хочуть ліхтарики і капучино.
— Хто може стати помічником Миколая?
— Будь-хто, кому не байдужа дитяча мрія, хто має фінансову можливість придбати подарунок, який у Святого Миколая просить дитина. Цього року подарунками нас забезпечують і благодійники з Іспанії, Італії, Німеччини, Польщі. Зі США вже надійшов подарунок для хворої дівчинки Юлі зі Сокаля.
— До якого числа можна забрати лист?
— До 9 грудня. Бо нам ще потрібний час звірити кожен подарунок із листом. Якщо чогось у цьому подарунку не вистачатиме, ми вже самі це придбаємо. Правда, є люди, які не мають часу ходити по магазинах і шукати подарунки. То скидають кошти на наш рахунок із зазначенням імені тієї дитини, якій хочуть допомогти.
— Як відбувається передача подарунків від помічників Миколая?
— Привозять до мене, або я забираю при зустрічі. Потім ми з дівчатами сортуємо — в одному кутку подарунки для дітей з Яворівщини, в іншому — з Добромиля… До 15−16 грудня намагатимемося розвезти усе адресатам.
Хто хоче долучитися до акції «Миколайко-2020» і допомогти сироті здійснити мрію, може написати Уляні Флишко у ФБ або зайти на сторінку благодійного фонду «Здійснити мрію». Можна також звернутися у редакцію газети «ВЗ» по контакту Уляни та її помічників.