Замість картоплі – батат: бізнес учасника АТО
Іван Павліш із села Луки Самбірського району 14 місяців брав участь у бойових діях на сході України. А повернувшись додому, він, юрист за освітою, вирішив зайнятися сільським господарством
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/423296/batat1.jpg)
Першого року молодий чоловік вирощував сою, наступного — озиму пшеницю. Нинішнього сезону взявся за доволі незвичну культуру — батат (інша назва — солодка картопля).
Поштовхом до такої справи стала розповідь топменеджера однієї з мережі ресторанів про те, що зараз великий попит на батат. В Україну його завозять із Китаю (за високими цінами). Крім того, іноземці обробляють згадані овочі хімікатами.
Пан Іван вирішив заповнити цю порожню нішу. Насамперед дослідив, як новинка почуватиметься в наших умовах. З’ясувалося, що для хорошого розвитку потрібні багаті калієм ґрунти. Саме такі були на площі господаря.
Ентузіаст заклав пробну ділянку (25 сотих). Обрав чотири сорти, що дають бульби різних кольорів: Мурасакі (кремовий), LA (помаранчевий), Перпл (фіолетовий) та Гоча (білий).
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/10/batat2.jpg)
Вегетація південноамериканського гостя триває 90−100 сонячних днів. Догляд передбачає просапування та видалення бур’янів. Шкідниками екзот практично не вражається, тому хімічний обробіток зайвий. Уся городина екологічно чиста.
За текстурою, зовнішнім виглядом і смаком батат схожий на звичну для нас картоплю. Однак значно солодший та м’якший (просто тане в роті), містить меншу кількість калорій і вуглеводів. Натомість тут багато вітамінів А, С, В6, антиоксидантів, калію й магнію.
Зараз уже зібрано врожай. Фактично на всю вирощену продукцію ґазда отримав замовлення. Й одержав позитивні відгуки. Зрештою, новинка сподобалася і членам родини. Дружина Христина запікає плоди, смажить фрі, деруни, використовує для крем-супів. У ресторанах із батату готують пюре.
Свої бульби новатор пропонує вегетаріанцям, прибічникам здорового харчування, людям, котрі люблять відкривати нові смаки. Наступного року Іван Павліш планує розширювати площі та сортовий асортимент. До речі, ці рослини гарно цвітуть. Можливо, невдовзі чоловік спробує ще й отримувати з них мед.