«Cтав на коліно, простягнув руку, у якій була каблучка...»
На рушничок щастя стали «молодята»: йому 79, їй – 76
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/413402/nar-pensia.jpg)
Справжній шквал коментарів викликав пост Віри Сиряміни у соцмережах, яка опублікувала фото своєї хрещеної мами Віри зі шлюбної церемонії. І підписала: «Це моя хрещена Віра, їй 70+, і вона вийшла заміж». Коханню, справді, усі віки підвладні.
Історія кохання Віри Миколаївни Таляронок та її чоловіка Ігоря Михайловича — романтична і світла. Вони знайомі вже 52 роки. Працювали разом у колишньому Палаці піонерів.
— Я закінчила Львівський університет, — розповіла журналістові «ВЗ» Віра Миколаївна. — Мій теперішній чоловік вчився у Санкт-Петербурзі, в училищі імені Мухіна. Він архітектор. Кожен з нас мав свої сім’ї і дітей. Коли ми познайомилися, Ігор працював художником, а я — у кабінеті виховної роботи. То був 1967 рік. Ми були друзями багато років. Мої діти народилися, коли ми вже зналися, а у нього на той час вже був син. 13 років тому пішла з життя дружина Ігоря, п’ять років тому помер мій чоловік. Усе наше з Ігорем життя — це був лише творчий союз. А тепер вирішили, що маємо бути разом. Йому 79 років, мені — 76.
— Як вирішили об’єднати свої долі?
— Він жив сам багато років, як і я. Ми люди іншої формації. На вільні стосунки не були готові, тому й одружилися.
— Як на це зреагували ваші діти?
— Дуже добре. І нам це було дуже приємно.
— Ви запитали: через який шлях я знайшов дорогу до серця Віри Миколаївни, — долучився до розмови пан Ігор. — Насамперед через те, що вона — творча натура. А ще — поетеса. Пише чудові вірші усе життя. Має дві збірки, які оформлював я і робив до них передмови. Для нас сцена — другий дім. Усі концерти, спектаклі, які ми ставимо разом, серед яких є професійні актори і співаки — допомагали нашій дружбі. А тепер настав час запитати одне в одного: а чи не об’єднати нам свої зусилля? І разом вирішили: треба.
— А у молодшому віці ви задивлялися на Віру Миколаївну?
— Зараз вона — красуня. А тоді була ще гарнішою, але між нами не було отого високого польоту. Але ще давно чоловіки, які зустрічалися на її шляху, казали: «Яка гарна і розумна жінка».
— А як ви освідчилися пані Вірі?
— Коли зважився на це, бачив, що і вона вже «на підході» (сміється. — Г. Я.). Одного разу став на коліно, простягнув руку, у якій була каблучка, і запропонував їй не лише руку і серце, а й усього себе. З моїми уподобаннями, можливостями… Тішуся, що вона погодилася без будь-яких вагань.
— Як відбулося весілля у час карантину?
— Два місяці перед тим ми подали заяву онлайн до рацсу, нам призначили дату одруження, і 22 травня ми зі свідками — нашими друзями і одружилися.
— Ви оселилися у дружини?
— Наразі я готую свою квартиру для того, щоб привести мою Віру у наше сімейне гніздечко.
— Яка Віра Миколаївна господиня?
— О… Кажуть, що шлях до чоловіка лежить через його шлунок. Але це неправда. Я знаю Вірину кухню дуже багато років, бо здавна родинами святкували дні народження і різні свята. Давно знав, що Віра — це майстер кулінарного мистецтва. Але не цим вона мене взяла (сміється. — Г. Я.). Вона мене взяла своїм розумом, грає і читає, веде концерти разом зі мною, бере участь у спектаклях, пише вірші, сценарії… Ось усім цим і поклала мене на лопатки. А її кулінарні здібності йшли другим пунктом.
— Гучного весілля не було?
— Зібрали найрідніших, бо ж ми не лише батьки і бабуся з дідом, а ще й прадід і прабабуся. Тож родина у нас велика.