Як у Новому Місті обжинки по-ковбойськи гуляли
Тепер запрошують на святого Мартина
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/397343/obzhynky-ukovboiv.jpg)
Свято урожаю — це серйозна справа. Небачений досі формат події запропонували у Новоміській ОТГ, що на Старосамбірщині. Окрім традиційних забав, були ще й «ковбойські». Забава аж до рання, у стилізації Українського Дикого Заходу, відбулася у парку CowBoyky.
Фестиваль проводиться за сприяння проєкту «CowBoyky: Український Дикий Захід», що реалізується Новоміською ОТГ за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках ініціативи «Мери за економічне зростання».
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/09/FOTOZONY_U_KOVBOIV.jpg)
Голова Новоміської ОТГ Петро Куляс розповів, що фестиваль у громаді організовують уже третій рік поспіль. Але вперше обжинки проходили за підтримки проєкту «Ковбойки», що додало святу трохи ковбойського настрою.
Мегапозитивом заряджав Дмитро Якимець — керівник проєкту CowBoyky: Український Дикий Захід. Багато ідей належали саме йому та його команді.
«Ми вже півтора року працюємо з громадою Новоміської ОТГ, і бойки сприймають нас як ковбоїв. Сьогоднішнє свято — це поєднання бойківської західної української культури з культурою представників іншого дикого американського заходу — ковбоїв. Хоч вони не були фермерами, але також поралися біля господарства. Ми знайшли багато спільних мотивів», — розповів Дмитро Якимець.
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/09/dMYTRO_YaKYMETs_.jpg)
Гості охоче фотографувалися у фотозонах, для дітей були майстер-класи, а на завершення свята — майстер-клас із танцю кантрі. Найбільше охочих у чергу вишикувалися біля тиру, стилізованого під ковбойський, де пробували влучити в мішень з властивою для ковбоїв зброї — кольтів, револьверів.
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/09/DITLAKhY_I_KONYKY.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/09/SVYaTO.jpg)
«Було шалено мегакруто і цікаво. Я не впізнаю наше Нове Місто», — поділилася своїми враженнями 12-річна Юстинка, яка двічі покидала містечко і двічі знову поверталася.
Дорослі ж веселилися довше: під хіти української естради у виконанні народного артиста України Мар’яна Шуневича, свого земляка — заслуженого артиста України Володимира Коциловського, а також місцевих зірок. Концерт був благодійним, і кожен охочий міг дати пожертву на добру справу.
Той, хто зголоднів, міг скуштувати страви бойківської кухні. Приготувалися до свята і представниці кооперативу, який створили разом із місцевими жителями ковбої у Новоміській ОТГ. Світлана Савка, яка проводить майстер-класи з бойківської кухні, а відтепер ще й пече хліб на обладнанні, придбаному у рамках проєкту, і навчає цього дітей, наготувала понад 100 найменувань різних наїдків. Поруч із пані Світланою подружжя Світлана та Петро Белеї частувало вином, яке було виготовлене із плодів власного виноградника.
/wz.lviv.ua/images/articles/2019/09/STRAVY.jpg)
Гостей було багато. Завітали навіть із Перемишля. Це — партнери проєкту. Дорога ніби і недалека (від Нового Міста до Перемишля 12 км), але долати її доводиться через інші пункти перетину кордону, «петляти» понад 40 кілометрів. Тому мають намір відновити колію, яка колись проходила від Перемишля до Нижанкович (востаннє потяг їздив нею у 1994 році).
«Гарно це свято у вас виглядає. Щиро вдячні за такий сердечний прийом… Перспективи нашого проєкту — відродження колії. Зараз українська і польська сторони мають підписати кінцеві ноти домовленостей», — діляться гості з Перемишля.
Для тих, хто має намір пізнати Український Дикий Захід, «ковбойки» готують ще одну цікаву імпрезу — до Дня святого Мартина, 11 листопада. Цього дня у Новому Місті храмове свято. Воно має міжкультурне забарвлення, бо того дня до села приїжджають із Польщі нащадки тих, хто тут колись жив. Тож для них та усіх гостей «ковбойки» обіцяють ще більше атракцій.
Фото автора
с. Нове Місто Старосамбірського району Львівської області