Ангелотворення, старенький трамвай та візит до нічної Ратуші
Уже п’ятий рік поспіль «Кредобанк» є генеральним партнером фестивалю «Ніч у Львові»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/394046/tramvay.jpg)
Ось уже вкотре відгримів традиційний фестиваль «Ніч у Львові-2019», який уже став однією з візитних карток культурної столиці Галичини. Упродовж трьох днів усі охочі львів’яни та гості міста безкоштовно відвідували музеї, галереї, які працювали до пізньої ночі. «Фішка» цьогорічної ночі — проєкт «Ангелотворення», який курирував відомий музикант та арт-менеджер Павло Гудімов. Уже п’ятий рік поспіль незмінним генеральним партнером фестивалю є «Кредобанк». За офіційною інформацією Львівської міської ради, екскурсії «Ночі у Львові» відвідало 15 тисяч осіб.
Як розповів «ВЗ» керівник прес-служби АТ «Кредобанк» Віктор Гальчинський, цей проєкт для банку був завжди цікавим, адже він показує наше рідне місто з незвичного боку, відкриває локації, які раніше ніколи не відкривалися. Цьогорічний фестиваль не є винятком. Традиційно головні події, до яких безпосередньо долучився «Кредобанк», мали вільний вхід — «Ангелотворення», кінопокази в Парку культури і відпочинку і мені Богдана Хмельницького та історична екскурсія «Нетуристичний Львів».
Екскурсія «Нетуристичний Львів» на старому трамваї відбувалася вперше та мала справжній аншлаг — від охочих проїхатися на старенькому трамваї не було відбою. Маршрут пролягав через площу Ринок, вул. Дорошенка-Коперника, далі — по маршруту трамваю № 2 — вул. Коновальця. На цій вулиці пасажири трамваю вийшли і пішли милуватися історичними віллами. Після цього трамвай їхав вулицями Котляревського, Левицького, Вітовського, площу Франка — до Академії мистецтв. Там теж була зупинка, гості вирушили на коротку пішохідну екскурсію, потім усі повернулися у «серце міста».
«Кредобанк» радо підтримує «Ніч у Львові», бо вважає це значною подією для міста. Адже проєкт має місію — відкривати маловідомі місця старовинного Львова, давати можливість потрапити туди, де у звичні дні потрапити важко або неможливо, відкрити для себе щось нове, — підкреслив Віктор Гальчинський, що також є автором проєкту «Нетуристичний Львів». — Це можливість показати місто з трішки іншого боку, аби зрозуміти, що його треба цінувати. Оскільки у 2019 році місто відзначає 125-річчя львівського трамвая, ми вирішили оживити «Нетуристичний Львів» та організувати мандрівку стареньким трамваєм. Ми відвідали цікаві вілли та колишній Ґданський парк (колишня назва парку «Піскові озера. — Авт.), проїхалися повз старе трамвайне депо. До речі, до того, як у місті Лева з’явився трамвай, на місці найстарішого трамвайного депо України працювала крафтова пивоварня».
Організаторка фесту «Ніч у Львові», директорка «Центру Довженка» Марта Іванишин додала: «Відбувся п’ятнадцятий фестиваль „Ніч у Львові“. До того фест відбувався двічі на рік, але вже кілька років поспіль — раз на рік, лише у липні. Приємно, що зі звичайної акції він переріс у повноцінний якісний традиційний фестиваль. У 2020 році фестиваль відбудеться 11−13 липня, його тема — „Світлотворення“. Щороку фестиваль відвідує багато львів’ян та гостей міста. Цього року вперше у дворику Ратуші відбувся проект „Ангелотворення“. Також безкоштовна екскурсія у кабінет міського голови Львова цьогоріч відбувалася упродовж трьох днів фестивалю».