Земля перегрілася розлюченим сонцем
За даними NASA, побито температурний рекорд...
/wz.lviv.ua/images/articles/2015/08/38.jpg)
Як стверджує NASA та метеорологічне управління Японії, цьогорічний липень був найбільш спекотним місяцем на планеті за всю історію метеоспостережень, котрі почали фіксувати з початку XIX століття.
Пекельна погода вдарила і по коралових рифах на дні океану, і по урожаю. У Єгипті навантаження сонця не витримали 92 особи, які померли. Там стовпчики термометра зафіксувалися на позначці плюс 47.
Щодня в лікарні з діагнозом “тепловий удар” потрапляли десятки єгиптян. А в Ірані спека сягнула... плюс 68. З тепловим ударом на лікарняне ліжко потрапили понад 11 тисяч японців, померло 30 осіб.
Потерпали від палючого сонця також європейці — у більшості країн було понад 40 градусів. Для клімату Європи це небезпечно. Температурний рекорд за останні 130 років зафіксували у Німеччині — 40,3 градуса вище нуля. Від цього річки геть висохли, про судноплавство довелося забути. В Італії від примх погоди плавилися автомобілі.
У столиці України, Києві, теж був зафіксований рекорд: 10 серпня 2015 року після обіду повітря нагрілося до 34,7 градуса. Ця температурна позначка виявилася трохи вищою за рекорд 1931 року. 12 серпня в Україні було найспекотніше за останніх 84 роки — плюс 38.
Як розповіла “ВЗ” завідувач відділу метеопрогнозів Львівського регіонального гідрометцентру Надія Ясюренко, у Західній Україні та у Львівській області зокрема не було аномальної спеки. Історію метеоспостережень в регіоні активно почали вести з 1946 року. Під час війни архіви з погодою до 1946 року вивезли до Польщі.
“Цього року в окремі дні липня та серпня у нас були незначні температурні рекорди, - наголошує пані Надія. - Максимальна температура по області за весь спекотний період — 36 градусів, у Львові зафіксували 34-34,5 градуса (така спека трималася сім днів). Це не є щось аномальне. Про аномалію можна говорити при 40-градусній спеці. Та це нехарактерно для нашого регіону. Єдиний нюанс — під час спекотного періоду не було опадів”.
За її словами, найвищий градус у Львівській області був зафіксований у серпні 1952 року (плюс 38,1), у 1946 році — плюс 35,1. У Львові найвищий температурний показник за всю історію метеоспостережень було зафіксовано у липні 1938 року — плюс 36,3, у серпні 1921-го року — 37 градусів вище нуля. Серед високих температурних показників серпня — 2012 рік. Тоді припекло до позначки 35,6 градуса.
У гідрометцентрі кажуть: 40-градусна спека на Львівщині можлива, але орієнтовно через десять років. З кожним роком літній градус у регіоні потроху збільшується. Останніми роками на приватних городах області доспівають навіть кавуни, абрикоси, персики. Колись ці фрукти на Львівщині погано приживалися. “Що буде з самопочуттям людей при плюс 40 — страшно навіть прогнозувати, - каже пані Надія. - Старшим людям з проблемами гіпертонії буде вкрай важко. Будуть також проблеми з водою. Цього року річки і криниці висихали навіть при 34-градусній спеці”.
“З 25 серпня очікуємо наближення до України атмосферного фронту із Заходу, який принесе короткочасні грозові дощі, - продовжує розмову Надія Ясюренко. - Найближчими днями прогнозуємо на Львівщині такі температури: вночі — плюс 6-11, вдень — 19-24. З 25 серпня буде теплішати. Складно сказати, яким буде вересень. З кожним роком довготермінові прогнози погоди усе менше і менше справджуються. Зараз ситуація в атмосфері нестійка.
Як повідомляє gismeteo.ua, у п’ятницю, 21 серпня, у Львівській області слабка хмарність, дощу не обіцяють. Вночі — 13-18 градусів тепла, вдень повітря прогріється до 15-20. У суботу, 22 серпня, на Львівщині буде прохолодний вітерець, сильна хмарність. Парасольки можете залишити вдома. Вночі — плюс 16, вдень прогнозують 19. У неділю, 23 серпня, у Львівській області мінлива хмарність, без опадів. Температура повітря вночі — 13-19 градусів тепла, вдень — плюс 21. А з наступного тижня “небесна канцелярія” обіцяє на Львівщині короткочасні дощі, вдень — 22-градусне тепло. До кінця серпня денні температурні позначки сягнуть плюс 25, вночі — до 20 градусів вище нуля.