Передплата 2024 «Добрий господар»

«Подєржітє птічку!»

На пернатих, занесених у Червону книгу, спритники у Львові незаконно заробляють гроші. Щоби птахи не пручалися, їм, на шкоду здоров’ю, колять заспокійливе

Тисячі львів’ян щодня стають очевидцями жорстокого поводження з дикими птахами. Зокрема, рідкісними, яких вітчизняне і міжнародне законодавство взяло під охорону — орланами білохвостими, орлами-могильниками, канюками степовими, лунем польовим. Пернаті, місце яких на волі, стали напівживими експонатами, заручниками горе-бізнесменів. На них ловкачі збивають чималий капітал.

Кому випадало прогулюватися «стометрівкою» біля львівської Опери, той не раз ставав об’єктом нав’язливої «послуги» — молоді типи (швидше за все, не громадяни України) підходять з хижими птахами в руках і пропонують сфотографуватися. «Подєржітє птічку!» — вмовляють перехожих і тицяють їм «ув’язнених» красенів. Один із наших читачів був свідком того, як після такої фотосесії молодики вимагали від однієї сім’ї по 20 грн. за кожен кадр. Коли ж мати дітей запротестувала проти такого здирництва, у спину почулися прокльони.

«Гастролери» промишляють з птахами і на оглядовому майданчику гори Високий замок, на вулиці Підвальній біля пам’ятника Івану Федорову, біля Домініканського собору. Збирали вони «пташині» гроші і на площі Ринок, біля міськради, але звідти їх прогнали. Є підозра, що мають впливових власників і «дах» в органах влади.

Привертає увагу дивна поведінка птахів. У природі вони не дають доступити до себе, захищаються, а от у руках цих «бізнесменів» почуваються смирно, на увагу до себе не реагують. Пригадується, точно так само поводяться жертви контрабандистів — рідкісні породи птахів, яких таємно і у неймовірній тісноті, як шпроти у банці, перевозять через кордон. Очевидно, їх чимось «нашпигували»…

Природоохоронці кажуть, що виходом із ситуації було би організувати добровільні орнітологічні народні дружини, які вистежували б організаторів цього шоу з птахами і передавали в руки міліції. А самих пернатих передати на утримання у Львівський міський дитячий еколого-натуралістичний центр або у центр реабілітації Галицького національного природного парку, що в Івано-Франківській області. Однак чомусь чиновники поводяться як полохливі зайці — до нещасних орлів їм нема діла…

Коментар для «ВЗ»

Андрій БОКОТЕЙ, президент Західноукраїнського орнітологічного товариства

Ми вже збилися з ніг, намагаючись захистити птахів від цих пройдисвітів. Безліч разів писали листи в прокуратуру, управління екобезпеки — ніхто чомусь цього неподобства припинити не може. Ці нелюди — інакше не можна назвати тих, хто знущається над птахами, — почуваються привільно, навіть не криються. Пернаті виглядають виснаженими, у них ми помітили пошкоджене стернове оперення та махові пера крил — очевидно, їх тримають у тісноті. Орли нетипово, як для хижих птахів, поводяться — чи їх чимось накололи, чи нагодували. Деяким птахам обрізали кігті. Це жорстоке знущання над природою. Таке ставлення підпадає під ст. 299 Кримінального кодексу України. Треба, щоб люди повідомляли про цих спритників у правоохоронні органи, давали їм свою оцінку, відмовлялися фотографуватися з птахами.

Схожі новини