«Мій рідний брат захищає Україну. І брат мого персонажа Свята також на війні»
Актор Федір Гуринець — про початок повномасштабної війни, свого персонажа і прем’єру третього сезону детективу «Розтин покаже»
/wz.lviv.ua/images/interview/_cover/506464/avtor.jpg)
Останніми днями лютого в ефірі каналу ICTV 2 відбудеться прем’єрний показ детективу «Розтин покаже 3». Дії нового сезону відбуваються в Україні у наші часи: персонажі проєкту живуть у війні і ховаються від ворожих атак, допомагають військовим і професійно роблять свою справу. Зйомки третього сезону відбувалися в Києві та передмісті. У проєкті було задіяно понад 120 локацій. Серед найцікавіших — фанерний завод, Академія мистецтв, блокпост та розбомблений ворожими ракетами справжній військовий склад.
Як і у попередніх сезонах, працівники експертно-детективного бюро розкриватимуть заплутані злочини: експертка Яна Гончар знаходитиме докази вбивства у тілах жертв, а опер Олег Гончар ловитиме злочинців.
У третьому сезоні за сюжетом лаборант бюро Ростик йде захищати Батьківщину від окупантів, але на своє місце у відділок приводить рідного брата Святослава. Цього нового героя Свята втілюватиме актор Федір Гуринець. Такий сюжетний поворот стався не випадково. Насправді актор Михайло Досенко, який у попередніх сезонах зіграв роль Ростика, зараз також боронить нашу країну від ворогів, як і рідний брат актора Федора Гуринця. Про свого героя, початок війни, зйомки у серіалі Федір Гуринець розповів журналістці «ВЗ».
— Федоре, ваш персонаж прийшов у відділок замість лаборанта Ростика, якого полюбили глядачі. Як вам у новій ролі?
— Для мене це велика відповідальність і честь — заміняти персонажа актора Михайла Досенка, який зараз захищає нашу країну у ЗСУ. Тому просто не можу підвести ні Михайла, ні колег. Мій герой Свят — рідний брат героя Мишка. Він пишається і дуже переживає за свого брата. Свят постійно згадує, що телефонував Ростику, що той зараз бореться з ворогом і дізнається багато цікавого. Нашим захисникам на передовій постійно потрібна допомога — і мій персонаж весь час про це нагадує.
— Він відповідальна людина?
— Він — різний. Молодий і енергійний Свят буде підіймати настрій глядачам разом з персонажем Зиновієм Вікентійовичем. Наші герої кепкуватимуть один з одного. Взагалі, нетиповий буде сезон… Мені подобається, що мій персонаж Свят, окрім своїх власних вподобань, ще й неабиякий профі, хоча він ще доволі молода людина. Загалом, молоді люди зараз у професію йдуть не по гроші, а за ідеєю, хочуть змінити і країну, і ставлення суспільства до своєї професії, і їм це вдається. Наш серіал — саме про таких молодих людей, зміни в суспільстві і країні. Мене тішить, що я знімаюся в такому прогресивному проєкті.
— У цьому сезоні дії відбуваються на тлі війни…
— Як і у нашому житті. Але щоб трохи знизити напругу, ці двоє жартують, глузують, підколюють… Знаєте, коли почалося повномасштабне вторгнення і було страшно, гумор рятував. 24 лютого я був у Києві, нікуди не виїжджав, і траплялися моменти, коли насправді було дуже страшно… Ти розумієш, що в будь-який момент може прилетіти. Але свій емоційний стан треба підтримувати. І гумор — це найкращий, найдієвіший спосіб боротьби зі стресами. Як українець я самоіронічна людина, тому мені дуже сподобався проєкт. За сценарієм, у нас обстріли, «вирубування» світла, відсутність води й Інтернету — все, як у житті, але герої все одно працюють і роблять своє. Так само, як і ми зараз.
— То ваш персонаж схожий з вами?
— Так, у нього моя психофізика і він гуморить, як я (сміється. — Г. Я.). Мені болить від ситуації в країні — і йому також. Мій рідний брат захищає нашу країну, і брат мого персонажа Свята — також на війні… Багато чого спільного насправді.
— Чула, що для вашого персонажа обрали чимало одягу з українською символікою…
— Так, і це стильні сучасні речі, а не нав’язлива шароварщина. У мого Свята — речі від львівського бренду Vidro, вони безкоштовно надали гардероб моєму персонажу. Завдяки їм Свят — стильний, «просунутий» і транслює українську класику. До прикладу, Свят носить худі з Тарасом Григоровичем, футболки з портретами Лесі Українки, Василя Стуса, Григорія Сковороди… До всього, речі прикрашені прикольними фразами, осучаснені, тож дуже рекомендую!
— Як вам працювалося в новому колективі?
— О, мене тепло прийняли в команді, що дуже приємно. Взагалі, завше непросто, коли новенький з’являється у команді, де усі вже спрацювалися.
— На вашу думку, детективний серіал зараз актуальний?
— Думаю, так, бо в нас зараз багато поліцейських і медиків, які працюють у тилу, рятують країну від лиходіїв, злодіїв і крадіїв.
— Федоре, ви 15 років професійно займалися танцями, а стали студентом Театрального університету імені Карпенка-Карого…
— Мене, мабуть, зарахували завдяки співу. З дитинства вірив, що вмію співати, але, виявилося, мама мене просто не хотіла засмучувати і казати правду про мої вокальні дані. Вибрав я собі «Червону руту». Виходжу на сцену. Бабуся, яка мала підіграти на фортепіано, розгубилася: треба було підійти до неї заздалегідь і підібрати тональність — так би мовити, під мене. Але коли я почав, з дозволу сказати, співати, це стало вже неважливо. Я кричав так, що не було чутно ні музики, ні людей, нічого. При цьому мама сказала мені знайти жінку в журі й співати текст для неї. І от я ще й панічно шукаю собі якусь жінку в залі. Приймальна комісія так сміялася! Одне слово, от так весело я і вступив — розгледіли мою харизму: волосся дибки, дитяча безпосередність, яскравий одяг.
А ще вважаю себе щасливчиком, адже вчився у самого Богдана Сильвестровича Ступки. Це був експериментальний курс Богдана Ступки. По-перше, ми в університеті проводили дуже мало часу — практично всі заняття відбувалися в Театрі імені Івана Франка. Після першого курсу поїхали на стажування до Варшави, до геніального кінорежисера пана Кшиштофа Зануссі, навіть жили у нього вдома.
— Вам навіть пощастило зіграти в одному фільмі зі Ступкою…
— Пригадую, проби були на Кіностудії імені Довженка. Я приїхав за годину, посадили мене в крісло, почали гримувати — все свербить, незручно. І тут заходить Руслана Писанка! Я її обожнював! Це справжня легенда для мене! І мій перший кіновчитель! Саме їй я безмежно вдячний за свої перші кроки в кіновиробництві! Але, на жаль, вона пішла з цього життя. І тепер у нашої країни є сильний янгол-охоронець. Моя безмежна вдячність тобі, Русю Писанко! Ти моя Легенда.
Як я там пройшов ті проби, не знаю. За сюжетом, вона — моя мама. Це було єдине приємне враження за весь день, бо я думав, що проби провалив. Тим більше, що місяць чи два мені ніхто не дзвонив. І тут — мене затвердили на роль у серіалі «Сила тяжіння», серіальним дядьком був також уже світлої пам’яті Богдан Ступка. Поруч Володимир Горянський. Одне слово, самі зірки. Але я швидко зрозумів, що вони — звичайні нормальні люди: чим вищий статус, тим простіші. Практично всі мене підвозили ввечері до гуртожитку (однокурсники, звичайно, були шоковані — щодня на новій крутій машині).
Через місяць я увійшов у такий кураж, що просто кайфував від самого процесу зйомок. Коли все закінчилося, у мене навіть була депресія: феєрверк закінчився, та ще й пропустив в універі багато. Навіть вигнати мене хотіли на другому курсі. Але за мене вступився мій режисер. А потім мене почали запрошувати на зйомки. Був період, коли у мене було по п’ять проєктів одночасно. Не спав по 39 годин. Відмовитися від чогось не міг, бо від своєї роботи і тоді, і тепер просто кайфую…