Олійники взялися за яйця…
Львівська група компаній «Оліяр» (один із найбільших виробників соняшникової олії в Україні) оголосила про намір збудувати велику птахофабрику на території Щирецької селищної ради
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/532958/ptakhofabryka.jpg)
Як повідомляє Latifundist.com, майбутній птахівничий комплекс передбачає одночасне утримання 2,3 мільйона курей-несучок. Очікуване добове виробництво яєць — понад 1,6 мільйона штук. Ферму зведуть «з нуля» на земельній ділянці площею 20,63 гектара, яка належить приватному підприємству «Оліяр». Наразі триває розробка проєктної та дозвільної документації. Основною породою курей стане Hy-Line Brown, виведена американськими селекціонерами. Вона вважається однією з найпродуктивніших у світі.
Перспективна проєктна потужність підприємства передбачає будівництво двадцяти пташників. Для подачі корму компанія встановить пневмоподачу від припташникових силосів з продуктивністю 4 тонни на годину. На фабриці планують працевлаштувати до 300 працівників.
Видання Vector окреслює головних гравців яєчного бізнесу в Україні. Це група компаній «Авангард» (бренди «Квочка», «Домашні», «Квочка XL», «Квочка Преміум» та інші), МХП (Миронівський хлібопродукт) — бренди «Наша Ряба», «Українське курча», «Курка по-домашньому» та інші, Ovostar Union — бренди «Ясенсвіт» (курячі яйця) та «OVOSTAR» (сухі та рідкі яєчні продукти).
Судячи з попередньої інформації, птахофабрика «Оліяру» стане потужним конкурентом на яєчному ринку. Інформаційна платформа Vox Lviv припускає, що птахофабрика у Щирці вироблятиме яйця на експорт, і то — в Америку. Мовляв, США переживає «яєчну кризу», а ми якраз їм підставимо плече. «Для розуміння масштабу: в Україні найбільші гравці ринку мають 6−13 мільйонів курей. „Оліяр“ одразу стартує з амбіцією стати третім за масштабом виробником яєць у країні. І робить це не на сході, а на заході…» — резюмує Vox Lviv.
Водночас у щирецьких соцмережах люди обурюються, що фабрику збудують поблиз населеного пункту, а відходи буцімто скидатимуть у річку Щирку, яка «приречена». Та й у сусідньому селі Семенівці вже є птахофабрика, яка «смердить на всю округу».
«Для Львівщини таке будівництво — великий позитив. Адже у нас немає птахофабрик, які спеціалізуються на виробництві яйця, — розповів «ВЗ експерт аграрного ринку Іван Стефанишин. — Переважно це привозна продукція — «Крупець», Полтава, інші області. З іншого боку, такі великі потужності розраховані насамперед на експорт. В Україні є один виробник, який має понад 20% на ринку, це «Авангард», фабрика Бахматюка. А фабрика «Оліяру» буде досить потужною, а це робочі місця і надходження валюти. Як вплине на ринок нова птахофабрика? Думаю, вона дещо врівноважить цінову політику, ціновий хаос, який у нас відбувається. В частині підвищення цін у нас іноді немає логіки. Загалом на Львівщині зараз багато проєктів з птахівництва. В Золочеві будують птахофабрику на мільйон поголів'я бройлерів, будують і в інших районах. Щодо можливого експорту яйця, то загалом Україна експортує більш ніж у п’ятдесят різних країн. До того ж зараз з’являються нові ринки збуту. Продукт знайде свого покупця».