Бюро «Топаз» продають з молотка за 10 мільйонів гривень
Фонд держмайна України організовує аукціон з приватизації Львівського конструкторського бюро «Топаз», що на вулиці Личаківській. Чимало років бюро перебуває у стані банкрутства, хоча є працюючим державним підприємством. Аукціон стартує 12 червня у системі ProZorro, стартова вартість підприємства «Топаз» — 10,4 мільйона гривень
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/532913/pryvatyzatsiia.jpg)
Площа комплексу, який продають на торгах — 2 тисячі 997 метрів квадратних: шість виробничих корпусів разом з обладнанням, склад і трансформаторна підстанція. Земельна ділянка, на якій розташований «Топаз» не продається на аукціоні, тож питання землекористування покупець вирішує самостійно після покупки.
Згідно з умовами продажу, покупець повинен впродовж шести місяців погасити борги із заробітної плати перед працівниками та перед бюджетом (185 тисяч гривень), а також не допустити звільнення працівників упродовж певного часу.
Сьогодні директором державного підприємства колишній керівник митного посту «Краківець» та колишній очільник ГУ Державної міграційної служби у Львівській області Юрій Татомир. Загалом у конструкторському бюро працює 13 людей.
Конструкторське бюро «Топаз» створене в березні 1973 року для проєктування та виготовлення обладнання в ювелірній галузі. Станом на 2025 рік обороти підприємства значно знизилися. За перший квартал 2025 року підприємство заробило смішну суму — 1 тисячу 102 грн… Минулих років заробляло 10−12 тисяч гривень на рік.
Основна номенклатура робіт — виготовлення заготовок пам’ятних та ювілейних монет, нагород, медалей, відзнак, демонтаж списаного обладнання, продуктом якого є вилучення дорогоцінних металів.
«Топаз» на Личаківській не є привабливим об'єктом для купівлі на онлайн-аукціоні, хоча стартова ціна цілком ринкова, — каже для «ВЗ» експерт з нерухомості Іван Гнатуш. — Головна проблема цього лота — приватизація із фінансовими проблемами та людьми, яким треба виплатити зарплату, зокрема неустойку, а потім подумати, як їх правильно юридично прилаштувати: взяти на роботу на нове підприємство, чи залишити в списку безробітних. Продати майно «без людей» легше".