Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

«Не втрачайте віри. У вас є час змінити життя на таке, яке би вам подобалося!»

Просту методику на основі «раціонального харчування, гарного настрою і доброго відпочинку» озвучив акушер-гінеколог, кандидат медичних наук із Києва Юрій Габорець

Що люблять, а що ні різні органи нашого організму

  • Почнемо зі серця. Воно лю­бить рибу, банани, омеги. А не любить стресів, а також, коли в їжі багато солей та трансжирів.
  • Печінка любить зелений чай, буряк, лимон. Не любить ал­коголю, жирної їжі та важких ме­дичних препаратів.
  • Жовчний та підшлункова залоза люблять, коли людина харчується не рідше трьох разів на день, і в тій їжі достатня кількість жиру, щоб не було застійних явищ.
  • А шлунок любить тепленьке, і щоб у їжі не було багато спецій. Йому до вподоби відварені овочі, але зовсім не любить переїдання і газованих напоїв.
  • Кишківник любить кефір і коли багато клітковини.
  • Нирки не люблять холод та коли мало води.
  • Кістки та суглоби люблять тренування, кисломолочний сир, вітамін D, а не люблять коли, кави та сидячого способу життя.
  • Імунна система любить ре­жим, прогулянки, вітамін С, цинк, м’ясо.
  • Мозок любить горіхи, яйця, зелень та достатній сон, а не лю­бить, коли багато солодкого, не­достатньо свіжого повітря і коли постійні переживання.

Кожен орган і система лю­блять, коли людина добре харчу­ється, має активний відпочинок та хороший настрій. Це універсаль­на формула для всього організму.

Тепер розберемо цю формулу по частинах.

Перша частина — харчування. На думку лікаря, людина повинна їсти не те, що є, а те, що по­трібно організму. Фахівець ре­комендує не розмінюватись на швидкі перекуси, вуличну їжу, зіпсовані фрукти чи триденні не­доїдки у холодильнику, на те, що зараз зручно. «Поки що не маєте виразки, гастриту, але з часом міцність шлунка зійде нанівець, і потім уже на здорову їжу будуть рефлюкс, печія, важкість, болі. Тому намагайтеся брати зі собою на роботу судочки з відвареним рисом, гречкою, броколі, куря­чою грудинкою та дотримуватися режиму харчування. Проста, але якісна, свіжа, тепла домашня їжа дозволить вам уникнути багатьох захворювань шлунково-кишково­го тракту, і він вам буде служити дуже багато років», — зауважує лікар.

Щодо фізичної активності, то лікар переконаний, що ніщо так не руйнує та не виснажує лю­дину, як тривала фізична безді­яльність. Усвідомлення того, що більшу частину свого часу багато людей просиджують за столом перед комп’ютером, маючи висо­кі психоемоційні навантаження та високі гормони стресу, які треба знижувати, спалювати м’язами, фізичною роботою. Життєво необхідно знаходити час для фі­зичних занять, занять спортом і не забувати про гармонію люди­ни з природою, знаходячи час на прогулянки на свіжому повітрі. Тоді заспокоються нерви, буде фізичне навантаження і повер­неться здоров’я. А детренова­ність та бездіяльність провокують надлишкову вагу, атеросклероз, гіпертонію та втричі збільшують кількість елементів запалення. Людина швидше старіє. Якщо пе­рестати виконувати свою звичну фізичну роботу хоча б на два тиж­ні, то потім дуже важко поверну­тися до звичних ритмів. Тому не кидайте свою роботу чи трену­вання, намагайтеся жити активно, в гармонії та не забувайте про хо­роший настрій.

Отож наступне, на чому постій­но наголошує лікар, — це хороший настрій. Він переконує у тому, що гормони щастя нам необхідні, аби ми відчували радість від життя та енергію. Це окситоцин, ендорфін, серотонін, дофамін. Без достат­ньої кількості цих гормонів ми від­чуваємо втому, роздратування та небажання щось робити.

Як можна збільшити рівень гормонів щастя?

Фахівець пояснює, що в умовах хронічного стресу спо­чатку потрібно пригнітити гор­мон стресу — кортизол. У цьому допоможуть вправи на м’язи — присідання, фізична робота, ходьба.

Виробництво ендорфінів, се­ротоніну та окситоцину дуже за­лежить від нашого щоденного життя. Лікар перерахував факто­ри, які допоможуть цим гормонам вироблятися у нормальній кіль­кості:

  • здоровий сон;
  • прогулянки на природі в со­нячну погоду;
  • заняття улюбленими спра­вами;
  • обіймання рідних:
  • домашня тваринка;
  • усмішка;
  • робити добро для інших, не чекаючи подяки;
  • вживання чорного шоколаду;
  • робити для себе маленькі приємності: придбати те, що дав­но хотілося, — чи то продукт, чи якусь річ.

Також лікар радить не зривати­ся на близьких людях і навчитися перемикати «тумблер».

"Щастя в наших очах. Якщо важко самому впоратися зі стре­сом, то варто звернутися до пси­холога чи психіатра. Інколи й ан­тидепресанти допоможуть, тільки їх має призначати лікар, бо їх тре­ба потім під контролем відміняти, щоб не було падіння лібідо.

Не втрачайте віри. У вас є час змінити життя на таке, яке би вам подобалося", — наголошує Юрій Габорець і бажає усім міцного здоров’я.

Записала Анна Врублевська.