Одяг спалахнув як факел…
Чоловік отримав 40% опіків тіла, коли смалив кабана до свят
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/514008/kabanopiky.jpg)
Ураження дихальних шляхів було настільки обширним, що чоловік не міг навіть дихати. Врятували важкого пацієнта лікарі-комбустіологи Лікарні Святого Луки. Про випадок розповіли у пресслужбі Першого медоб'єднання Львова.
Про той день 52-річний Ігор Коваль з Вінниччини не забуде, мабуть, ніколи. Щороку перед весняними святами він коле кабана. Це вже стало родинною традицією. Так само було й цього року. Чоловік заколов кабана, після чого взявся його смалити, і робив це як звично — за допомогою газового балона. Але цього разу щось пішло не так — хомут зі шлангом відірвалися, і за мить одяг спалахнув на панові Ігорю неначе факел.
Каретою «швидкої» важкого пацієнта доправили до Вінницького опікового центру. А вже звідти через два дні перевезли до Львова, у Центр термічної травми та пластичної хірургії. У Лікарню Святого Луки чоловіка госпіталізували з опіками майже половини поверхні тіла.
Вогонь уразив його обличчя, руки, живіт, спину, стегна та сідниці. Львівські лікарі у перші ж години взялися чистити його рани від змертвілих тканин. Щоб відновити кровообіг в обпечених кінцівках, зробили спеціальні розрізи. Пан Ігор уже не міг дихати самостійно — через опіки обличчя, шиї й дихальних шляхів у нього з’явилися набряки. Тож його довелося під'єднати до апарату ШВЛ.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/06/opiky3.jpg)
Як розповів завідувач Центру Іван Рик, через три дні пацієнту провели розлоге оперативне втручання, що тривало кілька годин. На місці глибоких опіків висікли некротичні тканини та одномоментно закрили рани власною шкірою чоловіка, яку взяли з гомілок, а також частково — з неушкоджених ділянок стегон і плечей. Такі операції вважаються надзвичайно складними, тож виконують їх лише у закладах третинного рівня надання допомоги від опіків.
Після операції набряки зійшли, й пацієнт почав дихати самостійно. 80% шкіри, яку йому пересадили, прижилися (на фото). За місяць Ігорю виконали повторну трансплантацію. До слова, для закриття поверхневих опіків комбустіологи використовували також і ксеношкіру, тобто свинячу.
Зараз чоловік почувається набагато краще. Пересаджена шкіра приживається, а рани — поступово гояться. Все, про що він мріє зараз, — взяти нарешті на руки свого півторарічного сина.