Ананас додасть краси та здоров’я
Раніше ананаси були делікатесом, а сьогодні практично будь-яка сім'я може дозволити собі купити їх у найближчому магазині
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/502677/ananas.jpg)
Ананас завжди цінувався за тонкий аромат і ніжний неповторний смак.
Ананас дуже низькокалорійний, у 100 грамах міститься лише 46 кілокалорій.
Склад ананаса
Ананас — джерело поживних і корисних речовин. 86% його м’якоті складається з води, білків — 0,4%, цукрів — 11,5%, лимонної кислоти — 0,7%, харчових волокон — 0,4% і аскорбінової кислоти. А також він містить провітамін А, вітаміни В1, В2, В12, С, РР, калій, кальцій, фосфор, натрій, залізо, магній, мідь, цинк, марганець, магній, йод та інші мінеральні речовини і мікроелементи. А понад шістдесят ароматичних речовин, присутніх в ананасі, надають йому цього неповторного запаху.
Найкориснішою речовиною в ананасі вважається бромелайн — фермент, який нормалізує засвоєння білків. Це, своєю чергою, допомагає в роботі шлунка і кишечнику, очищає кров і активізує імунітет.
Корисні та лікувальні властивості ананаса
Лікувальні властивості ананаса пояснюються також наявністю у ньому мікроелементів і біологічно активних речовин.
Бромелайн, що міститься, а ананасі, допомагає нашій шкірі залишатися молодою і красивою, підтримує життєвий тонус. Крім того, ця активна речовина є протизапальним засобом, допомагає хворим з варикозним розширенням вен, тому що усуває фібринові корки у венах. Крім того, бромелайн діє подібно до «сажотруса», ефективно очищаючи судини. Особливо корисний свіжий ананас для людей, яким за 40. Безумовно, було б непогано вживати по склянці якісного ананасового соку між прийомами їжі.
Стиглі плоди ананаса використовують у випадку поганого травлення, сік його помічний у перетравленні білків, тому м’якоть і сік плодів можна використовувати в дієтах для очищення організму. Крім того, сік ананаса призначають як допоміжний засіб сердечникам, хворим на анемію, а також для лікування нирок і печінки, як загальнозміцнювальний вітамінний засіб.
Крім того, відомі позитивні зміни після регулярного вживання ананаса в їжу у людей, що мають такі проблеми: тахікардію, безсоння, головні болі та запаморочення, набряки і водянку, навіть імпотенцію і патологічний клімакс.
Ананас у косметології
У косметичних засобах ананас використовують дедалі частіше. У кремах або тоніках для обличчя він запобігає утворенню шкірного жиру, а також володіє антибактеріальними властивостями.
Жирну шкіру можна щовечора протирати м’якоттю ананаса, і результат не забариться.
За допомогою ананаса легко видалити мозоль. На ніч потрібно прикласти м’якоть цього фрукта до мозоля, а вранці розпарити шкіру в гарячій воді, і мозоль легко видалиться.
Включений до складу зубних паст, екстракт ананаса забезпечує ретельний і ефективний догляд за яснами.
Протипоказання
Як і будь-який продукт, ананас має протипоказання до вживання. Плоди цієї рослини підвищують кислотність шлункового соку. Тому особливо обережно треба вживати ананас людям, які хворіють на гастрит чи виразку шлунка. Ананас не слід вживати в їжу і в разі індивідуального несприйняття або алергічних реакцій.
Плід ананаса містить дуже багато лимонної та аскорбінової кислот, що не завжди добре впливає на зубну емаль: кислоти роз'їдають її. Тому після кожного прийому їжі рот рекомендується прополоскати водою.
Підготувала Галина Вербицька.