Операція тривала понад 8 годин!
Лікарі у Мукачеві врятували молоду жінку зі складним випадком раку щитоподібної залози
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/487233/rakshchytopodibnoyizalozy.jpg)
«Це був якраз той випадок, коли хірург стає скальпелем у руках Божих», — так прокоментував випадок Анни Ледчак (на фото) заступник директора Лікарні Святого Мартина з медичної частини Мирослав Гавришко. Закарпатські лікарі більш як 8 годин провели в операційній, щоб врятувати життя молодій жінці.
Ще п’ять років тому у жительки Закарпаття виявили кілька невеликих вузлів у щитоподібній залозі. Як стверджують ендокринологи, структурні зміни тканини щитоподібної залози — поширена проблема серед українців. Про їх існування можна й не здогадуватися, поки не зробити УЗД або поки вони не почнуть завдавати дискомфорту чи викликати порушення в роботі залози з відповідними симптомами. Рідко, але ці доброякісні новоутворення можуть перероджуватися та ставати злоякісними. 1% від усіх онкопатологій припадає саме на рак щитоподібної залози, й це — найпоширеніше онкологічне захворювання органів ендокринної системи.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/03/rak_shchytopodibnoyi_zalozy2.jpg)
Як розповіли у пресслужбі Мукачівської міської ради з посиланням на маму пацієнтки, Ольгу Добош, на сполох родина забила, коли Аня почала скаржитися на біль у горлі - настільки сильний, що жінка аж задихалася. Лікарі, обстеживши жительку Закарпаття, нічим добрим потішити її не могли — у пацієнтки виявили рак щитоподібної залози.
За словами Мирослава Гавришка, злоякісна пухлина була настільки великою, що проросла в трахею, ушкодивши три трахеальні кільця, здавивши дихальні шляхи й викликавши рецидиви кровотеч. На момент госпіталізації стан молодої жінки медики розцінювали як украй важкий. Аню поклали в реанімацію, де підтримували її життєві функції з допомогою медикаментів та обладнання. Менш як за 12 годин її прооперували.
Через те, що пухлина розташовувалася поряд з життєво важливими судинами і нервовими сплетіннями, хірургічне втручання тривало понад 8 годин. Виконав його лікар, що провів понад 5 тисяч операцій з приводу пухлин голови та шиї, провідний спеціаліст Закарпатського протипухлинного центру Денис Федоров. Професійно спрацювала й анестезіологічна бригада, яка правильно ввела і вивела жительку Закарпаття з тривалого наркозу та забезпечила адекватне знеболення в післяопераційний період.
Жінка вже ходить, спілкується, може їсти й пити. Її перевели у соматичне хірургічне відділення і зняли шви. Попереду пацієнтку чекає післяопераційне лікування. Але її мама, брат-священник, коханий чоловік та батько, який захищає Україну на фронті, сподіваються, що найгірше — позаду. Завдяки старанням місцевих лікарів життю Ані вже нічого не загрожує.