Кава з молоком оздоровлює організм
Кава — один із найпопулярніших напоїв у світі, тому вчені ставляться до нього з особливим інтересом, виявляючи нові корисні властивості
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/484857/pexels-chevanon-photography-302899.jpg)
Якщо ви звикли пити виключно чорну каву, погляньте на результати нового дослідження данських учених, які, можливо, мотивуватимуть вас додати у своє горнятко трохи молока.
Знаємо про користь кави, особливо чорної, проте нове дослідження показало, що кава з молоком має властивості, що підсилюють її протизапальний ефект. Дослідження Копенгагенського університету, опубліковане в Journal of Agricultural and Food Chemistry, показало, що антиоксиданти з кави у поєднанні з молочними білками подвоюють протизапальні властивості імунних клітин.
Коли бактерії, віруси та інші сторонні речовини потрапляють у наш організм, імунна система реагує, використовуючи лейкоцити та різні хімічні речовини для захисту, що найчастіше провокує запалення.
Хронічні запальні процеси збільшують ризики діабету, хвороб серця, ревматоїдного артриту та раку. Причиною запалення також може бути окислювальний стрес, зменшити який допомагають поліфеноли, велику кількість яких містить кава.
«Дослідження показує, що коли поліфенол вступає у реакцію з амінокислотою, його інгібувальна дія на запалення в імунних клітинах посилюється, — каже автор дослідження Маріанна Лунд, професор кафедри харчових наук Копенгагенського університету. — Тож це поєднання також може вплинути і на запалення у людей».
Щоб дослідити протизапальний ефект поєднання поліфенолів з білками, вчені активували штучне запалення на клітинах імунної системи. При цьому одні клітини отримували різні дози поліфенолів у поєднанні з білками, інші - лише поліфеноли в однакових дозах. Внаслідок чого вчені помітили — протизапальна дія поєднання поліфенолів з білками вдвічі вища, ніж самих поліфенолів.
Попередні дослідження Копенгагенського університету встановили, що поліфеноли поєднуються з білками у молоці, м’ясі та пиві, приносячи відчутну користь здоров’ю. Нове дослідження показало, що цей процес також відбувається, коли ми вживаємо каву з молоком."Наші результати доводять, що реакція між поліфенолами та білками також відбувається у деяких кавових напоях з молоком, які ми досліджували. Реакція відбувається так швидко, що її було важко уникнути у будь-якому продукті, який вивчали досі", — зазначає професор Лунд.
«Оскільки люди не поглинають поліфеноли у такій кількості, багато дослідників вивчають, як інкапсулювати поліфеноли в білкові структури, які покращують їх засвоєння організмом. Ця стратегія має додаткову перевагу — посилення протизапальної дії поліфенолів», — зазначають вчені.