Кріп зніме втому очей
Кріп застосовується не лише в кулінарії, а й із лікарською метою. Його вживають свіжим, сушать, солять і відкладають про запас, додаючи потім у супи, м’ясні страви, салати
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/477042/krip.jpg)
Ця рослина містить багато вітамінів (С, В, Р), каротин, мікроелементи (залізо, фосфор, кальцій, калій). Існують деякі протипоказання щодо вживання кропу. Слід із великою обережністю використовувати його вагітним жінкам та людям зі зниженим тиском.
Знадобиться кріп у боротьбі з діареєю, респіраторними захворюваннями, порушенням сну. Він допоможе підтримати менструальний цикл і полегшити стан при болях у цей період (завдяки флавоноїдам та вітамінам групи В), поліпшить процеси травлення, очистить кишківник, зніме здуття живота. Його цінні олії очищають дихальні шляхи за проявів алергічного кашлю, загоять шкіру у разі алергічного свербежу.
Ефірна олія кропу здатна розріджувати мокроту в бронхах і сприяти її легкому виведенню. Ще ж зазначена рослина знижує тиск, заспокоює нервову систему, має сечогінний ефект, має спазмолітичну дію на гладку мускулатуру.
Корисне й насіння. Його використовують за зниження гостроти зору і швидкої втоми очей. Для цього необхідно зробити компрес. Після запарювання зернята загортають у марлю й, трохи остудивши, ще теплими прикладають до повік. Приблизно через 20 хвилин відчуєте полегшення.
Таким же методом розгладжують зморшки навколо очей, знімають набряк та почервоніння. А за укусів комарів, бджіл рекомендується накладати кашку з кропу на уражене місце.
Застосовуються згадані прянощі і в складанні парфумерних композицій одеколонів, зубних паст.
Соки петрушки та кропу, узяті в рівних частинах, здатні освітлювати веснянки. Про користь кропу знають і люди, яким вдалося позбутися за його допомогою пігментних плям на шкірі.
Цікаво, що ця зелень у сушеному вигляді за енергетичною цінністю удвічі або втричі перевершує свіжу.