Дивовижна користь персиків
Чудовим доповненням до раціону їх робить не лише смак
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/466727/persyky.jpg)
Мало що може зрівнятися з відчуттям, коли кусаєш стиглий соковитий персик у спекотний літній день. Персики дають чудову можливість втамувати тягу до солодкого, не перевантажуючи організм великою кількістю цукру та інших добавок. Однак чудовим доповненням до раціону їх робить не лише смак.
Персики можуть знижувати ризик розвитку ішемічної хвороби серця
Вони можуть сприяти зниженню ризику серцево-судинних захворювань. Дослідження 2013 року, опубліковане у Журналі Академії харчування та дієтології (Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics), показало, що регулярне вживання антоціанів та флавоноїдів – пігментів, що містяться у цих фруктах, – пов’язане з підвищенням рівня ліпопротеїнів високої щільності “доброго” холестерину, і зі зниженням рівня тригліцеридів у сироватці крові. Ці два фактори пов’язані зі зниженням ризику серцевих захворювань.
Персики можуть сповільнювати розвиток раку грудей
Ті, у кого було діагностовано рак молочної залози, можуть проконсультуватися зі своїм лікарем щодо включення персиків у повсякденний раціон. Дослідження 2014 року, опубліковане у Журналі харчової біохімії (Journal of Nutritional Biochemistry), показало, що поліфеноли, які містяться у персиках, можуть сповільнювати ріст і метастазування клітин раку молочної залози MDA-MB-435. Автори дослідження виявили, що вживання двох-трьох персиків на день може обмежувати зростання ракових клітин цього типу.
Персики покращують травлення
Щоб “розрухати” свій млявий шлунково-кишковий тракт, додайте у меню персики. У персику середнього розміру міститься близько двох грамів клітковини, яка допоможе запустити травлення без жодних зволікань.
Знижують ризик розвитку остеопорозу
Щоб зберегти кістки міцними, не потрібно налягати на молочні продукти, додавайте до щоденного раціону персики. Один такий фрукт містить близько 6% рекомендованої добової норми калію – речовини, яка, згідно з результатами дослідження, опублікованого 2020 року, сприяє збереженню здоров’я кісток і знижує ризик розвитку остеопорозу.
Здатні пом’якшувати симптоми респіраторних захворювань
Якщо ви часто стикаєтеся із застудними захворюваннями, включіть персики у щоденний раціон.
Вони багаті на джерело вітаміну С – в одному фрукті міститься близько шести міліграмів цієї речовини. Дослідження, опубліковані у Міжнародному журналі досліджень вітамінів і харчування (International Journal for Vitamin and Nutrition Research) показали, у групі з 57 людей похилого віку з бронхітом або пневмонією пацієнти, які отримували добавки з вітаміном С, «почувалися значно краще», ніж ті, хто приймав плацебо.