У спекотні дні кількість споживаної води збільшіть удвічі
Пити необхідно маленькими ковтками і часто
За підрахунками вчених, улітку людина відчуває спрагу, якщо вона втрачає літр рідини з організму, при втраті двох літрів – знижується мозкова діяльність, трьох – починається запаморочення, а втрата чотирьох літрів – призводить до непритомності і серцевих нападів. Зазвичай частину рідини можуть заповнити фрукти, овочі, супи, але вони не здатні втамувати спрагу. Тож як рятуватися у надмірно спекотні дні?
Найперше, кількість споживаної води необхідно збільшити удвічі, тобто до 2 л щодня. Пити необхідно маленькими ковтками і часто. Найкраща температура води для нашого організму 20-24°С.
Від спраги рятує мінеральна вода зі скибочкою лимона. При виборі води краще віддавати перевагу столовим або лікувально-столовим, ступінь мінералізації якої становить не більше 1 г/л. Однак людям зі серцево-судинними захворюваннями ліпше відмовитися від мінеральної води.
Зелений чай – найкращий спосіб втамувати спрагу, його потрібно на третину менше, ніж води. Пити чай можна холодним, теплим, але обов’язково без цукру. У зеленому чаї міститься вітамін Р, який позитивно впливає на зміцнення судин, нормалізує кровообіг і знижує рівень холестерину в організмі.
Чудовим напоєм у спеку вважається смородиновий морс, в ньому міститься безліч вітамінів і антиоксидантів.
Віддавайте перевагу фруктовим і овочевим салатам, баклажанам, помідорам, огіркам, охолодженим пудингам тощо. М’ясо можна замінити на морепродукти.
Пережовувати їжу слід доти, доки шматочок не стане рідким. Тоді навіть важкі наїдки засвояться відносно легко. Адже при жуванні відбувається не лише механічне подрібнення, а й зміна консистенції і початкове розщеплення.
Рекомендується уникати контрастних температур за один прийом їжі (холодний суп і гаряча каша). Шкідлива також як дуже холодна (з холодильника) їжа, так і дуже гаряча.
Слід пам’ятати про кисломолочні продукти – кефір, кисляк, ряжанку. Ці продукти допомагають травленню і відновлюють мікрофлору кишечнику, вони легко засвоюються організмом, втамовують спрагу та відчуття голоду.
Не вживайте шкідливих продуктів – консерви, особливо м’ясні і рибні, ковбаси, копченості, майонез, кондитерські вироби. Бажано уникати також всього солоного і солодкого, столового оцту, спецій, раніше приготовленої їжі. Обмежте вживання білого хліба з очищеного борошна і шліфованого рису (особливо хворим і людям, що мало рухаються).
Не рекомендується вживання кави. Кофеїн, що міститься в цьому напої, є сечогінним засобом, внаслідок чого організм зневоднюється, що призводить до підвищення тиску. Гіпертонікам заборонено пити каву і чай, оскільки вони сприяють підвищенню тиску.
Не вживайте солодких газованих вод. Високий вміст цукру лише провокує появу спраги, тому напій споживається у великих кількостях. З кожною випитою склянкою в організм потрапляють концентрати, харчові барвники, ароматизатори та консерванти, які призводять до алергії і завдають шкоди організму.
Алкоголь вживати у спеку категорично заборонено. Навіть невеликі дози спричиняють величезне навантаження на серце і судини. Алкогольні напої підвищують тепловіддачу, що тягне за собою перегрівання.