Пухлина у грудній клітці була завбільшки зі серце
А все почалося з легкого покашлювання…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/452050/serce.jpg)
Хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру спільно з кардіохірургом Обласної клінічної лікарні Дмитром Бешлеєм видалили 13-річній дівчинці пухлину в грудній клітці. Новоутворення було завбільшки з серце й продовжувало стрімко рости, через що у юної пацієнтки виникли проблеми з диханням і кровообігом.
Як розповіли “ВЗ” у пресслужбі медзакладу, це була тератома переднього середостіння. Операція була дуже складною, адже пухлина перетискала основні магістральні судини, давила на серце та легені.
Пухлина виявилася доброякісною
За словами завідувача відділення дитячої хірургії ЗУСДМЦ Богдана Романишина, дитина поступила у лікарню вже з утрудненим диханням та потребувала кисневої підтримки.
Лікарі провели біопсію пухлини. Видалений шматочок новоутворення відправили на гістологічне дослідження. На щастя, пухлина виявилася доброякісною, тож хірурги прийняли рішення видалити її. Операція тривала близько 4 годин. “Тератома переднього середостіння – доволі рідкісна пухлина і діагностувати її можна у будь-якому віці, – зазначив Богдан Романишин. – Торік ми провели схожі операції трьом пацієнтам з таким діагнозом. Цього року – це перший такий випадок”.
«Донька прийшла додому і почала покашлювати. Згодом у неї з’явилася задишка»
Мама пацієнтки, пані Галина, пригадує, що все почалося наприкінці минулого року, у грудні: “Донька прийшла додому і почала покашлювати. Згодом у неї з’явилася задишка. Одного дня Софійка просто не дійшла до школи, оскільки їй стало важко дихати. Педіатр, яка оглянула доньку, виписала ліки для лікування кашлю. Проте кашель не проходив, а задишка – продовжувала наростати. Ми лікувалися два тижні, після чого поїхали у районну лікарню, щоб здати аналізи та пройти повне обстеження”.
Читайте також: Зламав руку… і перестав її відчувати
Лише під час УЗД лікар помітив пухлину, яка тисла на серце і легені. Так дівчинка потрапила до ЗУСДМЦ, де їй провели повне обстеження та призначили операцію. За словами мами дівчинки, її донька не скаржилася на здоров’я. Софійку нічого не боліло, вона не відчувала втоми та мала хороший апетит.
“Коли проявилися ознаки задухи, ми помітили набряк на шиї, який з’явився після того, як пухлина почала тиснути на серце та судини. А до цього жодних симптомів не було”, – додала пані Галина.
У палаті дівчинки – багато повітряних кульок. Надуває їх, щоб розробити легені, але мріє це робити для свята, а не для покращення здоров’я. Запевняє, що почувається добре, може все їсти і дуже хоче побачити своїх братика та сестричку, за якими неймовірно скучила. Попереду на юну пацієнтку чекає реабілітація, адже загоєння грудної клітки – доволі тривалий процес. Проте лікарі ЗУСДМЦ зробили все можливе, щоб дитина швидко повернулася до звичного життя. Зокрема під час операції застосували метод ESP-блоку. Це – анестезія для контролю болю у післяопераційному періоді, яку дуже рідко застосовують.