Донецьке підприємство, яке «піднімало» літак «Мрію» релокувалося до Дунаївців
Це вже друга релокація з 2014 року
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/495871/pidpryiemstvo3.jpg)
До Дунаєвецької громади Хмельницької області релоковано чотири підприємства зі сходу України. Журналістка «ВЗ» відвідала ТзОВ «Промпартнер Гідравлік» з міста Дружківка Донецької області, щоб дізнатися їхню історію роботи на новому місці: чи вдалося вийти на виробництво довоєнного часу.
Галузь діяльності цього підприємства — виробництво гідравлічного обладнання. З 2011 року підприємство має досвід у розробці й виробництві різноманітного гідравлічного устаткування. Переважно це підіймачі для галузі машинобудування. Зараз акцент на виготовленні обладнання для ремонтних робіт трансформаторів, які постраждали через ракетні удари.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/08/%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%94%D0%BC%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE2(1).jpg)
Продукція «Промпартнер Гідравлік» постачається по всій Україні, зокрема, для енергетичних компаній. Саме це підприємство торік ремонтувало пошкоджені численними обстрілами гідравлічні підіймачі до знаменитого літака «Мрія» (27 лютого 2022 року АН-225 «Мрія» був знищений в ангарі під час боїв за аеропорт «Гостомель»).
"Ми двічі переселенці. Вперше перевозили обладнання підприємства у 2014 році"
Через постійні обстріли на фронті, у листопаді 2022 року підприємство змушене було релокуватися на Хмельниччину. Оселилися в одному з корпусів колишніх промислових підприємств міста Дунаївці. А поруч, фактично через дорогу працює промислове підприємство із Слов’янська.
У 90-і роки в Хмельницькій області закрили чимало підприємств промисловості, приміщення досі пустували та були в жахливому стані… Тепер їх потрохи орендують релоковані бізнеси із сходу України.
Співвласник підприємства «Промпартнер Гідравлік» Сергій Неліпа розповів для «ВЗ», що двічі евакуював виробництво через агресію росії.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/08/%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%94%D0%BC%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE.jpg)
«Ми двічі переселенці, — каже він. — Вперше перевозили обладнання підприємства у 2014 році, тоді переїхали у межах Донецької області, а саме до міста Мар‘янки. З початком повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року, вивезли підприємство на Хмельниччину».
Запитую, чому з-поміж інших міст України для роботи обрали саме Дунаївці.
«На відміну від 2014 року, торік працювала державна програма релокації підприємств. Про неї стало відомо 7 березня, одразу подав заявку на сайт, — пояснює Сергій Неліпа. — 10 березня 2022 року мені почали телефонувати з пропозиціями оренди приміщень з Львівської та Чернівецької областей. У Дунаївцях нам підійшли хороші умови. Ми двічі перевозили обладнання. Спершу збиральну ділянку, потім — обладнання для роботи. Держава допомагала суттєво. Нам компенсували загалом 74 тисячі гривень за перевезення обладнання, а це орієнтовно 60% від загальної суми втраченої на перевезення. На початку бойових дій всі наші проєкти зупинилися. Зараз орендуємо цех та відновили виробництво. Виробляємо гідравлічне обладнання — домкрати, знімачі, помпи, маслостанції, преси… Троє співробітників переїхали разом із підприємством, але згодом двоє з них були мобілізовані до лав ЗСУ. Тому гостро постала проблема нестачі кадрів. Зараз в нас працює лише двоє людей».
«Як зараз в нас йде бізнес? Так собі…»
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/08/%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%94%D0%BC%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE4.jpg)
Сергій Неліпа не захотів говорити ні про суму оренду приміщень цеху, ні про середню зарплату на підприємстві. Сказав, що це комерційна таємниця.
«Як зараз в нас йде бізнес? Так собі… Матеріали для виготовлення домкратів беремо в Україні. Двоє наших працівників таки встигають із замовленнями. А куди діватися? Працюємо в Україні, сплачуємо тут податки. В мене, як багатодітного батька була змога виїхати за кордон. Але я вибрав працювати в Україні. Сподіваюся на перемогу», — підсумував Сергій Неліпа.