«Хатинка» біля моря – від 180 гривень за добу
Той, кому цьогоріч “не світить” берег турецький, відпочиватиме на українських курортах
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/437194/foto.jpg)
У турфірмах кажуть, відпочинок в Україні став модним 2020 року, коли через коронавірус кордони були закриті.
За даними дослідження «OLX.нерухомість», найдешевші квартири цього літа пропонують у закарпатському Береговому (300 гривень за добу), а будинки — в Очакові, що на Миколаївщині (180 гривень за добу). А от у одеському районі Аркадії скромну квартиру недалеко від моря можна орендувати від 750 гривень за добу. У Затоці житло дорожче — від 800 гривень за добу. Трохи менші ціни у прибережній Сергіївці — 500 гривень за добу. Квартира у Кароліно-Бугазі, що у Білгород-Дністровському районі Одещини, — від 600 гривень. Таку саму оплату попросять і за аналогічне житло у Чорноморську, розташованому за 20 кілометрів на схід від Одеси. У самій же «перлині біля моря» квартири в середньому коштують від 750 гривень за добу. Номери у скромних готелях — від 1500 гривень за добу (зі сніданком).
У Залізному Порту на Херсонщині орендувати помешкання у багатоквартирному будинку вийде дешевше — 400 гривень за добу. А орендодавці з Генічеська попросять за ніч у квартирі 500 грн.
Українцям, які полюбляють активний відпочинок і гірське повітря, підійде літній відпочинок у Карпатах. Найнижчі ціни у Славському Львівської області. Тут будиночок можна винайняти за 250 гривень з особи. У містечку Поляні, що на Закарпатті, можна орендувати квартири в середньому по 500 грн. Така сама вартість житла й у приватному секторі Ворохти, з якої починається пішохідний маршрут на Говерлу.
Відпустка поблизу Буковеля обійдеться дорожче — житло в Яблуниці коштує у середньому 800 грн. А щоб пожити в будинку у Яремчі на Івано-Франківщині й помилуватися гірськими струмками, доведеться викласти з гаманця 1100 гривень за добу. Чотиризірковий готель у Яремчі, що одним із перших в Україні започаткував сервіс «усе включено», просить за добу відпочинку… від 10 до 18 тисяч гривень! Приватні ж екосадиби Яремча коштують від 350 гривень за добу (без харчування).
«Цього року очікуємо у Яремчі туристичний бум, — розповів „ВЗ“ готельєр Іван. — Левова частка гостей, які приїжджають до Яремчі, — українці із західного регіону нашої держави, є також європейці. Попри коронавірус, люди хочуть активного відпочинку, а у Карпатах є все для душі й тіла. Хтось може закинути, мовляв, а куди тут можна піти, на що подивитися, крім стежок Довбуша, сувенірного ринку та водоспаду? Тут гарна дика природа, природні „джакузі“ у швидких річках, водоспади. Повітря тут чисте та іонізоване гірськими блискавками. У басейнах готелів та приватних садиб — мінеральна цілюща вода. Це як побувати на спа-курорті, але не за усі гроші».
Менеджерка з туризму Людмила Кропива додала: «Цього року найпопулярніші напрямки відпочинку українців — Закарпаття, Одеська та Запорізька області. Стало модним не лише активно відпочивати, а й поєднувати це з екскурсійними програмами, відвідуванням історичних місць. Також чимало турфірм пропонують „ретрити“ (виїзні духовні семінари, на яких практикують йогу та читають лекції з психології) на Закарпатті. Ціни таких турів — від тисячі гривень за вікенд».