Аби хлопцям було солодко
Після переїзду з гарячої точки до Запоріжжя Марина Гармаш готує для воїнів
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/482896/volontery.jpg)
«Люди, які з’являються у моєму житті, надихають на Перемогу і дарують віру в те, що українці - найкращі люди у світі», — розповіла волонтерка із Запоріжжя Олена Шевчук. Доля звела її з Мариною Гармаш, яка приїхала з родиною до Запоріжжя зі села під Оріховим.
Кілька місяців Марина з родиною жили під обстрілами без світла й газу. Але зранку прокидалася, розпалювала мангал і «чаклувала»: готувала їжу для всього села, варила чай, каву… Під обстрілами разом з дітьми садила город… Коли обстріли стали постійними, Марина разом з дітьми переїхала до Запоріжжя.
Марина Гармаш у Фейсбуці веде кулінарну групу «Сімейні рецепти», де ділиться своїми авторськими секретами й навчає інших. Для поранених Запорізького військового госпіталю готує і передає смаколики.
Ніколи в житті не готувала так багато печива, одразу аж 11 порцій. Це різноманітне печиво — шоколадне, лимонне, малинове. Пісне печиво приготувала спеціально для тих, кому не можна багато цукру. Не обійшлося без улюбленого багатьма тортика «Наполеон». Додатково купила цукерок, кави, чаю, яблук, апельсинів, мандаринів, лимонів. Передала пакунки зі смаколиками у надійні руки волонтерів, які завезли гостинці бійцям у госпіталь.
Марина Гармаш подякувала кожному, хто долучився фінансово, і навіть тим, хто просто прочитав пост.
Наша добра справа — проєкт «Солодкі гостинці для хлопців» триває, адже хлопці чекають. У госпіталі завжди раді смачним частункам.
«Наполеон»
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/01/%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BE%D0%BD.jpg)
Для тіста: 400 г маргарину (масла), 3−4 ст. ложки цукру, 2−3 ст. ложки сметани, 1 яйце, 2 ст. ложки оцту 9%, по дрібці солі і соди, 30−50 мл води, 5 склянок борошна (склянка 200 мл без гірки) + для припорошування столу.
Для крему: 2 л молока, 2 склянки цукру, 1 пачка ванільного цукру, 5−6 яєць, 5−6 ст. ложок борошна, 100 г масла.
Просіяти борошно, додати маргарин або масло кімнатної температури (нарізане на шматочки), сметану, розтерти руками. Збити яйця з цукром і сіллю. З'єднати з борошном і маргарином (маслом), додати дрібку соди і оцет, замісити тісто, в кінці замішування влити воду. Тісто м’яке, трохи приставатиме до рук.
Стіл злегка припорошити борошном, розділити тісто на невеликі кульки — 12−13 шт.
Прикрити харчовою плівкою і поставити в холодильник на 2 год, можна зробити тісто звечора і залишити до ранку.
Кульку тіста з холодильника тонко розкачати, перекласти на деко, зробити проколи виделкою по коржу. Всі кульки тіста з холодильника відразу не виймати, а лише по одній. Деко змащувати лише для першого коржа. Випікати тоненький корж у розігрітій до 190−200°С духовці 3−5 хв, до гарного рум’яного кольору.
Для крему яйця ретельно збити з цукром і ванільним цукром. Додати борошно і ретельно перемішати на однорідну масу без грудочок. Поступово влити близько 1 л молока і добре перемішати.
Заварний крем краще варити в алюмінієвій каструлі. У каструлю додати молочно-яєчну суміш і молоко, що залишилося, перемішати і варити, постійно помішуючи. На початку маса буде рідкою, але через 10 хв почне гуснути. Як тільки крем почне закипати (пихкати як манка), дати йому прокипіти ще 2−3 хв. Зняти з плити, у теплий крем додати масло кімнатної температури і збити за допомогою міксера.
На кожен корж нанести крем. Перемащувати краще одразу гарячим кремом. 1−2 коржі залишити для посипання торта. Залишити торт на 1−2 год за кімнатної температури, потім поставити в холодильник, краще на ніч. Можна заморожувати торт порційно в контейнері.