Найсмачніше — виготовлене власноруч
На майстер-класах вимушено переміщені діти випікають ласощі
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/470573/prytulok1.jpg)
Діти, які зараз перебувають у притулку для дітей Служби у справах дітей Львівської ОДА, евакуйовані із зони бойових дій або тимчасово окупованих територій зі сходу й півдня України (із Краматорська, Донецька, Харкова, Лисичанська, Попасної, Херсона, Ізюма, Сіверськодонецька, Сум, вивчають різні види тіста — медове, бісквітне, заварне, пісочне, дріжджове. І відразу ж випікають вироби із цього тіста. А власноруч спечені медівники, рулети, пляцки, торти, горішки, кексики, сирники смакують найбільше.
Проводить заняття професійна кондитерка, майстер виробничого навчання Львівського вищого професійного училища харчових технологій Галина Зінько. Пані Галину запросили у притулок, щоб вона провела майстер-клас із вимушено переселеними дітьми — разом готували справжні бельгійські вафлі і мафіни.
Та дітям хотілося навчитися і дізнатися ще більше цікавого. Тож ініціативу проведення майстер-класів підтримали у Фонді допомоги Україні Філадельфійської митрополії УГКЦ, зокрема керівник отець Роман Олійник, Львівське вище професійне училище харчових технологій та Музей Митрополита Андрея Шептицького. Заплановано 12 майстер-класів. Після їх закінчення діти отримають сертифікати від Львівського вищого професійного училища харчових технологій.
— Діти травмовані, зі стресами. Вони пережили дуже багато. Хтось з них у депресії, а дехто буває агресивним. Їм так потрібні такі хвилинки, такі «родзинки», де вони можуть отримати насолоду, задоволення і позитивні емоції. Вони печуть, розносять ті шедеври і хочуть усіх пригостити тим, що створили, — наголошує директорка притулку Світлана Гаврилюк.
Захоплена зацікавленістю та щирістю дітей, Галина Зінько розповідає:
— Діти — надзвичайно енергійні, дисципліновані, хочуть працювати. Активні на всіх етапах майстер-класу — приготуванні тіста, кремів і навіть митті посуду.
Приготовленими смаколиками ласують не лише учасники майстер-класів, а усі 44 дітей із зони бойових дій, які зараз перебувають у притулку у Львові.
Дітей зі Східної України майстриня прагне ознайомити з українською випічкою, зокрема із місцевою, галицькою, а також із європейською. Юні кондитери на одному із чергових майстер-класів готували еклери, «Карпатку»… Окрім того, що на майстер-класах діти ознайомлюються з азами кондитерії, вони ще й поглиблюють знання української мови.
Галина Зінько наголошує:
— Кожен працює на перемогу у своїй галузі. Я волонтерю тут, проводячи майстер-класи з дітьми. Це мій маленький внесок у нашу перемогу і мир.
Діти хочуть жити, навчатись, працювати у рідній Україні. І найбільша мрія кожної дитини — повернутись до рідного міста.
Торт «Орео»
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BE%201.jpg)
Для шоколадного бісквіту: 125 г борошна, 145 г цукру, 40 г какао, 2/3 ч. ложки соди, ½ ч. ложки солі, 1 яйце, 30 г олії, 30 г вершкового масла, 150 мл молока, ½ ст. ложки оцту.
Для чізкейка «Орео»: 400 г вершкового сиру, 80 г цукру, 1 яйце, 80 г вершків 30%, 8 шт. печива «Орео».
Для крему: 500 г вершкового сиру, 500 г вершків 36%, 130 г цукрової пудри, 8 шт. печива Орео.
Для шоколадних патьоків: 80 г якісного темного шоколаду, 45 г вершкового масла.
Бісквіт. З'єднати всі сухі інгредієнти. Додати яйце та інші рідкі (крім оцту) інгредієнти кімнатної температури. Збивати на середній швидкості міксера 3−4 хв. Випікати у формі діам. 18 см за температури 180°С 40 хв, до сухої зубочистки. Коли вистигне, загорнути в плівку та залишити в холодильнику на 8 год. Потім зрізати верх, що виріс, і розрізати бісквіт на 2 частини.
Чізкейк. Роз'ємну форму змастити вершковим маслом, дно застелити папером для випікання. Вершковий сир перетерти з цукром до однорідної маси. Додати яйце, вершки і добре перемішати, щоб не було грудочок. Вилити сирну масу в кільце й розкласти четвертинки печива, втискаючи їх усередину. Чізкейк випікати за температури 120°С 50−60 хв. Як вистигне, залишити в холодильнику на 6 год.
Крем. Печиво «Орео» подрібнити у блендері на крихту. Сир, вершки, цукрову пудру змішати і збивати, починаючи з мінімальної швидкості, поступово збільшуючи до середньої, впродовж 3−5 хв, до пишної маси. Коли крем буде готовий, додати до нього крихти і перемішати до однорідності.
Скласти торт: бісквіт, крем, чізкейк, крем, бісквіт, крем, шоколадні патьоки (розтопити шоколад разом з маслом у мікрохвильовці або на водяній бані).