Хліб від односельчан
Захисник на передовій впізнав випічку із рідного села
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/461943/pexels-magda-ehlers-1586947.jpg)
Уродженець села Розважа Золочівського району, що на Львівщині, серед допомоги, скерованої волонтерами у військову частину на сході України, помітив коробку із домашнім хлібом, де було вказано назву рідного села. Зворушений, із тремтінням у голосі зателефонував додому і подякував землякам від себе та своїх побратимів. Надзвичайно приємно отримати допомогу з рідного маленького села, доставлену за сотні кілометрів на передову.
Цю зворушливу історію розповіли волонтери Золочівського гуманітарного штабу.
– Підготувати та відправити чергову допомогу – це є нашим виявом турботи та величезної подяки українським героям.
Випіканням домашнього хліба з перших днів війни займаються чи не в кожному населеному пункті Золочівської та Поморянської громад – Богутині, Поморянах, Бібщанах, Полянах, Красносільцях, Сновичах, Ремезівцях, Розважі, Підлиссі, Бужку, Білому Камені та багатьох інших.
Щочетверга житель Поморянської територіальної громади Іван Туркевич об’їжджає села, збирає свіжовипечений хліб та чимало солодощів і доставляє в гуманітарний штаб Золочева. Дорогою заїжджає й у села сусідньої Перемишлянської територіальної громади Чемеринці та Дунаїв, де теж готують для наших захисників гостинці. Машина приїжджає до Золочева завантажена “по вінця”, тож у ній може вміститися лише пан Іван. Іншу частину великої ТГ об’їжджає староста села Сновичі Володимир Семираз. Як розповіли волонтери штабу, частину продукції вони фасують і відправляють на фронт, решта йде на потреби внутрішньо переміщених осіб, яких у громаді вже понад три з половиною тисячі.
Окрім хлібобулочних виробів, господині зі сіл Золочівської територіальної громади випікають домашні смаколики – печиво, паляниці з ружею, круасани, пластівці...
Ґаздині із Золочева теж доставлять до штабу власноруч випечені солодощі. Галина Саханевич-Куса разом із донечками від перших днів війни виготовляє енергетичні батончики, а також робить заготовки до різних сухих супів та борщових наборів, сушить м’ясо, як кабаноси, готує інші страви. Допомагають їй селяни Новоселища, які сушать овочі до супів та борщових наборів. Продукцію місцевих волонтерів разом з іншими речами та дитячими малюнками доправляють захисникам на передову. Знаючи, що воїни дуже люблять домашні страви, місцеві господині невтомно працюють. Ті ж, хто їде на передову, заїжджають до Золочівського штабу, щоб завантажити і доправити на передову гостинці для захисників.
Домашній хліб
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/06/khlib.jpg)
350 г борошна, 5 г сухих дріжджів, 1 ч. ложка солі, 1 ч. ложка цукру, 210 мл води, 30 г олії.
Замісити тісто. Для цього в глибоку миску просіяти крізь сито пшеничне борошно. Додати сіль, цукор, сухі дріжджі. Ретельно перемішати.
Влити олію та воду (температура має бути 28-30°С). Перемішати все руками, формуючи м’яке тісто.
Спершу тісто замісити в мисці, а потім продовжити на стільниці, посипаній борошном.
Тісто змастити олією. Покласти тісто в миску, теж змащену олією, накрити харчовою плівкою. Залишити підходити в теплому місці на 50 хв.
Через вказаний час на щедро присипану борошном дошку викласти тісто, руками легенько розтягнути його в умовний прямокутник, скласти до центру два протилежні краї, тоді ще два. Знову покласти тісто у миску. Накрити, залишити ще раз для підходу – до 1 години.
На дошку, присипану борошном, викласти тісто. Накрити, залишити на 15 хв. Легко перем’яти, викласти у форму, змащену олією. Форму з тістом накрити. Поставити підходити, має підійти до країв форми.
Розігріти духовку до 240°С, внизу поставити миску з водою. Випікати 14 хв, миску з водою забрати, температуру зменшити до 200°С, випікати ще 25 хв.
Хліб акуратно витрусити з форми. Якщо боки білі, допікати вже без форми, поки не зарум’яняться боки і низ (близько 10 хв).
Спечений хліб покласти на решітку. Не накривати, щоб отримати хрустку ніжну скоринку.