Шпаргалка для кулінарних батальйонів
Готувати страви на фронт Лілія Цвіт радить з простих та доступних продуктів
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/459307/volontery-vypichka.jpg)
Булочки, вареники, пиріжки, рогалики, маківники, домашню піцу та безліч іншої випічки з перших днів війни везуть на передову, щоб порадувати смаколиками наших захисників.
Тепер у кожному селі та місті жінки, дівчата, діти готують їжу для воїнів. Одна з господинь, пані Марія, бідкається:
– Перші два дні війни пекла бісквіти, потім перестала, бувало, що залишалися у духовці недопеченими. Шкода переводити продукти. Тепер робимо енергетичні батончики.
Відома кулінарна майстриня з Дрогобича Лілія Цвіт склала чек-лист із простих, ситних та смачних страв. Каже, що зараз треба берегти ресурси, щоби надовше вистачило. Тому страви максимально бюджетні. Окрім того, вони мають довго зберігатися і бути транспортабельними.
Отож Лілія Цвіт радить пекти для наших хлопців яворівський пиріг, булочки «Шкільні», домашню мініпіцу, бюджетні булочки, хрустики на кефірі, заварні пряники, манник на кефірі, ванільні коржики, пиріжки з капустою, варене сало, чебуреки, рогалики на смальці, яблучний кекс, плетінку з какао, французьке печиво, простий медівник, ябчаник, сирне печиво, шкільні коржики, пряники на кефірі, домашній майонез, кекси на молоці, найпростіший хліб, пиріг з варенням на кислому молоці, пісний кекс, пиріг на кефірі, пісні пампушки.
Кулінарним батальйонам цей список знадобиться як шпаргалка. Пропонуємо кілька переписів з цієї корисної добірки.
Французьке печиво
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/06/pechyvo.jpg)
250 г масла, 100 г сметани, 1 жовток, 300 г борошна.
Для панірування: 1 білок, 100 г цукру.
Розтопити масло, влити у миску, додати до нього сметани (бажано із високим відсотком жирності), жовток і ретельно перемішати. Потрохи, за 2-3 підходи, додати борошно і замісити тісто. Воно має бути м’яким та еластичним. Покласти тісто у холодильник на 30 хв. Робочу поверхню підсипати борошном і розкачати тісто завтовшки не менше ніж пів сантиметра. Формочками – сердечкама, квіточками, ромбиками – витиснути з тіста майбутнє печиво. Кожен шматочок печива з одного боку вмочити у білок і панірувати в цукрі, викласти на форму. Випікати печиво за температури 180°С, доки воно добре не підрум’яниться – близько 15- 20 хв.
Плетінка з какао
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/06/bulka.jpg)
Для тіста: 300 мл молока, 6 г сухих дріжджів, 150 г цукру, 650 г борошна, 1 пачка ванільного цукру, 2 яйця, 70 г масла.
Для начинки: 70 г масла, 20 г какао, 2 ст. ложки цукру.
Опара. У велику миску налити ледь тепле молоко, додати 2 ст. ложки цукру від загальної кількості і дріжджі. Ретельно перемішати. Додати 6 ст. ложок борошна від загальної кількості і замісити рідке тісто, як на млинці. Залишити в теплому місці на 30 хв. Коли опара підніметься, утворяться бульбашки, додати яйця, розтоплене масло, решту цукру. Можна додати ванільний цукор. Перемішати, щоб цукор розчинився. Тоді у 2-3 етапи додати просіяне борошно і замісити тісто. Тісто має бути досить м’яким. Вимішувати його близько 10 хв. Залишити тісто підходити в теплі приблизно на 1,5 год. Воно має збільшитися в об’ємі втричі.
Начинка. Перемішати 20 г какао, цукор та корицю.
Робочу поверхню змастити олією. Тісто розділити на дві частини. Одну частину розкачати завтовшки близько пів сантиметра. Щедро змастити розтопленим маслом та рівномірно посипати начинкою. Скрутити тісто в рулет і розрізати його посередині на дві частини. Переплести ці частини, формуючи джгут. Із цієї порції сформувати 2 або 3 рулети і залишити їх у формі підходити ще на 40 хв. Коли плетінка підійде, змастити її жовтком. Випікати за t 170°С близько 20-30 хв, щоб вона підрум’янилася.