До тисячі канапок на день!
Канапковий батальйон Гуманітарного штабу допомоги Львівського палацу мистецтв працює на перемогу
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/457544/volontery.jpg)
У Канапковому батальйоні при Львівському гуманітарному штабі є правило «Голодного нагодуй, зажуреному усміхнись, а потребуючому – допоможи». Тож волонтери, які тут працюють, намагаються, щоб люди, котрі вимушено приїхали до Львова через повномасштабне вторгнення російських фашистів в Україну, почувалися у безпеці і змогли відчути бодай краплю доброти й уваги.
Ми поспілкувалися з представницею Канапкового батальйону Галиною Фесюк – працівницею пресцентру Львівського палацу мистецтв, письменницею, волонтеркою. Пані Галина розповіла, що з перших днів війни у Львівському палаці мистецтв розгорнув діяльність Гуманітарний штаб. Керівник штабу Юрій Візняк відразу підняв питання, щоб люди, які приходитимуть до штабу, волонтери та ті, хто потребуватиме в екстремальних умовах їжі, змогли її тут отримати. Тоді й придумали назву для такої своєрідної кухні – Канапковий батальйон. Однією з ініціаторок батальйону створення була Інна Романцова – підприємиця, волонтерка, яка працює у батальйоні від першого дня і дотепер. До цієї кухні штабу приєдналися жінки-підприємиці, медики, працівники культури. За тиждень кухня зорганізувалася. Спершу продукти постачали підприємці, а згодом почала надходити гуманітарна допомога, доєдналися жителі міста. Мережа розвивалася, львів’яни почали приносити пампушки, різноманітні наїдки, повидла, джеми, ковбасні, рибні вироби, хліб, каву, чай. Згодом волонтерки Канапкового батальйону почали готувати канапки не лише для біженців, які зверталися до Гуманітарного штабу, а й для тих людей, які були на вокзалі. Канапки готували для волонтерів, які їхали на схід, і для наших захисників на сході.
Пані Галина розповідає:
– Удень ми робимо до тисячі канапок. Ми готуємо з тих продуктів, які в нас є. Буває по 10 різних видів на день. Для канапок потрібні хліб, основа і продукти, щоб ми змішали їх і зробили оригінальну канапку. На день потрібно до 50 буханців хліба. На день вистачає 4 кг ковбаси. Дехто приносить салати, сало.
Щодо людей, які звертаються до штабу, то про кожного можна писати історію. Пані Галина вже записала 50 історій людей, готує книжку. Каже, коли записувала ці історії, від них піднімався тиск. Є люди, які соромляться взяти канапки, є такі, що приходять сім’ями, то дружина каже спершу дати дитині і чоловікові, а мені не треба. А третя категорія – це старші люди і діти. Це просто неймовірна річ – дивитися, як дитина бере і їсть пампушок, печиво чи інший смаколик. Люди хочуть поїсти. Вони не перебирають, за все дякують. Щодня приїжджають люди з різних областей. Якось приїхав автобус з Київської області, де було багато людей з Бучі, коли волонтерки їм винесли канапки, чай і каву, то багато з них казали: «Можна просто хліба».
Пані Галина хоче подякувати волонтерам, які працюють у батальйоні, а також тим, хто приносить продукти чи готові страви. Для прикладу, одна жінка приносить щодня налисники. Це не львів’янка, а переселенка з Київської області. На її налисники люди вже чекають. Навіть доводиться розрізати ці налисники, бо люди хочуть їх скуштувати. Одна жінка принесла 7 баночок домашнього печінкового паштету і сказала, що не хоче, аби про неї розповідали. Нам потрібні домашні яйця, з яких волонтери, чоловік і дружина з Донецька, роблять домашній майонез, канапки.
На сьогодні продуктів уже замало, хоч люди ще прибувають до Львова. Тому доводиться давати у соцмережах оголошення, щоб «люди не засинали». У Канапковий батальйон Гуманітарного штабу потрібні паштети, масло, огірки, сири, ковбасні вироби, сало, закрутки – аджика, ікра кабачкова, домашні яйця, зелена цибуля, кріп.
Канапки із салом
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/05/salo.jpg)
1 буханець хліба, 100 г солоного сала, маринований гострий перець, зелень – для подачі.
Дрібно порізати сало без шкірки та маринований перець чилі.
Намастити отриману масу на шматочки житнього хліба.
Прикрасити паростками молодої зелені.
Читайте також: Благодійність заради Перемоги