Як вибори у Польщі вплинуть на відносини з Україною?
Сьогодні, 15 жовтня, у Польщі відбуваються парламентські вибори, за результатами яких має бути обрано 460 послів до Сейму і 100 депутатів Сенату
Як зазначають політологи, до дня голосування політичні сили підійшли в умовах запеклої конкуренції і в обставинах вже звичної поляризованості польського суспільства. За даними останніх соцопитувань, якщо два основні лідери — «Право і Справедливість» та «Громадянська коаліція» — залишаються практично незмінно на своїх позиціях, то найбільш затята боротьба тривала серед так званих третіх сил, які боролися за голоси виборців, які не визначились за кого голосуватимуть, або точно знають, що не голосуватимуть за «Право і Спреведливість» або «Громадянську коаліцію».
Чи зміняться стосунки з Україною після виборів у Польщі?
Як пише Gazeta. pl, експерти переконані, якщо виграє опозиція, то новий уряд намагатиметься усунути наявні конфлікти в польсько-українських стосунках.
Наразі ж, як бачимо, ситуація цілком протилежна. Зокрема, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які приїхали до Польщі у рамках міжнародної місії спостереження неурядових організацій за парламентськими виборами, не отримали акредитацію від Національної виборчої комісії та Міністерства закордонних справ Польщі. Про це йдеться в заяві Громадянської мережі ОПОРА. Ба більше, загалом не отримали цю акредитацію 120 міжнародних громадських об’єднань. Про це йдеться у спільній заяві спостережних організацій European Platform for Democratic Elections — EPDE Agora, Election Observation Silba — Initiative for Dialogue and Democracy Silba — Initiative for Dialogue and Democracy Edda Bergen та Erasmus+ (проєкт «Око виборця»).
Відомий польський карикатурист Andrzej Mleczko зобразив дотепні моменти передвиборчої боротьби у Польщі. Мабуть, в її запалі дехто з політиків вдавався і до послуг ворожки… На малюнку ворожка ділиться своїми секретами: «Кожному ворожу, що він виграє вибори».