Ярлик на князівство
Посол Росії у Білорусі замість вірчої грамоти вручив Лукашенкові карту Російської імперії з означенням білоруських губерній. Це не натяк
Це ярлик на князівство очільникам дев'ятого федерального округу Росії, яким Кремль вважає Білорусь.
З точки зору Москви «незалежність» Білорусі має сенс доти, поки це допомагає видурювати кредити і гранти з боку міжнародних кредиторів та спонсорів. Тому не дивно, що демонстрація дизайну ярлика на князівство збіглася у часі з заявою МВФ про припинення співпраці з Білоруссю. Оскільки МВФ переймається суверенними державами, а не федеральними округами.
Лукашенко думав, що у нього є шанс залишитися на чолі Західного федерального округу, але масові протести білорусів змусять Кремль шукати йому заміну.
У назвах федеральних округів є Північно-Західний і Південний, але немає Західного та Південно-Західного. Мабуть, ці назви зарезервовані для Білорусі та України.
У 2014 році Лукашенко розмріявся очолити об'єднаний округ Білорусі та України. Цю інформацію підтвердив колишній прем'єр Польщі Дональд Туск.
Отже Лукашенко був не проти згортання суверенітету, але проти зменшення власних повноважень і статусу президента.
Цікаво, що поняття федерального округу немає у Конституції Росії. Округа створені президентським наказом від 2000 року. Тому розглядати їх як повноцінні адміністративні одиниці Росії можуть лише люди без юридичної освіти.
Можна лише здогадуватися з якою метою вони були створені. Як на мене, були створені для того, щоби показати на які держави розпадеться Росія у разі чергової гонки озброєнь. Бо якщо протягом нової гонки озброєнь ціна нафти буде у межах 40 доларів за барель, то розпад Росії буде так само неминучим, як і розпад Радянського Союзу.
Для України приєднання Білорусі до Росії означає значне погіршення військово-стратегічної ситуації, бо російські війська будуть дислоковані і вздовж українсько-білоруського кордону.
Чи здатна влада, яка запрошує кримінального злочинця Пушиліна обстежувати українські військові об'єкти, протистояти новим викликам, пов'язаним з вірогідним погіршенням військово-стратегічної ситуації на кордоні з Білоруссю?
Питання риторичне, тому відповіді не потребує.