Передплата 2024 «Добрий господар»

В ПАРЄ вирішили не знімати Аграмунта на червневій сесії

Парламентська асамблея Ради Європи не голосуватиме щодо відставки свого президента Педро Аграмунта на поточному сесійному тижні, а відкладе розгляд питання до осені.

Про це йдеться у статті "Аграмунта по осені знімають: всі деталі та сценарії скандалу з проросійським президентом ПАРЄ", опублікованій у вівторок на сайті "Європейської правди".

"Влітку показового покарання не буде: рішення щодо Аграмунта відклали на осінь", стверджує «Європейська правда»

За даними видання, збір підписів вже розпочався. Перший підпис поставила норвезька депутат Шоу Інгйерд, вона буде доповідати на засіданні, якщо відбудеться розгляд питання про відставку Аграмунта за особливою процедурою.

Парламентарі вирішили подати підписи за відставку Аграмунта в останній день сесії, щоби фактичний розгляд цього питання відбувся вже восени, коли в залі гарантовано буде достатня кількість депутатів. Очікується, що відставка президента ПАРЄ буде поставлена на голосування 9 жовтня, в день відкриття сесії.

Водночас, лишається можливість, що Педро Аграмунт до того часу сам подасть у відставку з президентської посади, щоби уникнути додаткових санкцій, які будуть запроваджені в разі його "жорсткої" відставки.

ПАРЄ офіційно дозволила розпочати процедуру відставки Педро Аграмунта

Парламентська асамблея Ради Європи схвалила рішення про внесення змін до власного регламенту, дозволивши змістити з посади президента Педро Аграмунта.

Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".

За відповідно резолюцію проголосувало 154 депутати, проти — 30, ще 13 депутатів утрималися.

До проекту рішення було запропоновано тринадцять поправок і, за традиційною процедурою ПАРЄ, їх мали розглянути та проголосувати в залі. Однак — очевидно, за попередньою домовленістю — всі без винятку автори поправок почергово заявили, що відмовляються від них, через що жодна з пропозицій не була поставлена на розгляд.

Єдина поправка, від якої не відмовився автор, пропонувала знизити кількість голосів для імпічменту президента з двох третин до простої більшості. Однак її розгляд також не проводився — частина депутатів скористалися процедурним правом та заблокували винесення на голосування.

Таким чином, ПАРЄ отримує право звільнити також діючого президента через "втрату довіри до нього", для цього необхідно мати дві третини голосів. В разі, якщо процедура завершилася успішно, її наслідки не обмежуються звільненням. Представник керівництва, звільнений в особливому порядку, позбавляється "автоматичних" посад в ключових органах ПАРЄ, а у майбутньому не зможе отримати статус почесного члена та почесного президента асамблеї.

Також ця особа довічно не зможе брати участь у подальших виборах президента, віце-президента або керівника чи заступника керівника будь-якого комітету.

Схожі новини