Передплата 2024 «Добра кухня»

Парламентська асамблея Ради Європи визнала російську православну церкву інструментом пропаганди рф

  • 18.04.2024, 11:50
  • 611

ПАРЄ оголосила російську православну церкву інструментом кремлівської пропаганди

Фото із соцмереж Євгенії Кравчук
Фото із соцмереж Євгенії Кравчук

Про це повідомила членкиня української делегації в ПАРЄ, народна депутатка України Євгенія Кравчук.

Відтак Асамблея вказала на те, що режим путіна сповідує неоімперську ідеологію «русского міра», яку кремль перетворив на інструмент розпалювання війни, а ієрархія московського патріархату рпц відстоює цю ідеологію, оголошуючи війну проти України та «сатанинського» Заходу «священною війною всіх росіян».

«Резолюцію ПАРЄ щодо смерті Навального вдалося перетворити на ще один потужний документ з підтримки України та засудження агресії путіна. Депутати Асамблеї ухвалили резолюцію „Смерть Олексія Навального і необхідність протистояти тоталітарному режиму Володимира Путіна та його війні проти демократії“. Асамблея закликала: офіційно визнати нелегітимність путіна як президента рф… визнати рпу як інструмент російського впливу та пропаганди, що не має нічого спільного зі свободою віросповідання та вираження поглядів», — написала Кравчук у фейсбуку.

За словами Кравчук, у резолюції ПАРЄ йдеться, що з моменту приходу до влади путін будує режим, метою якого є війна проти демократії та перекроювання європейського і світового порядку, встановленого після розпаду колишнього СРСР.

«Асамблея ще раз підтвердила, що за путіна росія перетворилася на фактичну диктатуру. Документ нагадує, що путін перебуває при владі безперервно з 2000 року, а поправки до Конституції рф, ухвалені у липні 2020 року й визнані нелегітимними Венеціанською комісією та Асамблеєю, дозволяють йому залишатися на посаді до 2036 року», — пояснила Кравчук.

Вона зазначила, що ПАРЄ також закликала держави-члени ЄС посилити режим санкцій проти росії як держави-спонсора тероризму, а також санкції проти режиму лукашенка у білорусі.

Також, за словами народної депутатки, резолюція містить заклик до держав-членів ЄС створити міжнародний механізм компенсації жертвам російської агресії проти України, до якого мають бути негайно переведені заморожені російські активи, а також спецтрибунал для розслідування злочину агресії проти України.

Резолюція закликає держави забезпечити притягнення рф до відповідальності за систематичне застосування тортур та інших форм жорстокого поводження, яких зазнали тисячі ув’язнених у росії, зокрема — українські політв'язні, яких незаконно утримують у російських в’язницях із 2014 року, а також українські військовополонені.

«Окрім того, Асамблея підкреслила, що згідно з міжнародним гуманітарним правом російські нафтопереробні заводи мають вважатися законними цілями військових атак», — додала Кравчук.

Схожі новини