Генсек НАТО: "Треба збільшувати військові бюджети"

  • 06.08.2014, 14:01
  • 761

Генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен розкрив свої очікуванні від вересневого саміту альянсу та жорстко висловився на адресу Росії, яку він вважає загрозою світовому порядку.

Текст статті Расмуссена розміщений на порталі FT.

"Російська агресія щодо України призвела до того, що на адресу НАТО звучать заклики бути краще підготовленим до протидії таким несподіваним атакам. І повністю з згідний з цими закликами", — розпочав генсек альянсу своє звернення до світової спільноти.

"Дії Росії не можна ігнорувати. Світовий порядок, що встановився після завершення "холодної війни", нині під загрозою. Тому НАТО повинно робити більше. (На саміті альянсу) в Уесльсі ми плануємо довести, що (дії) НАТО — це реальні справи", — запевнив він.

Як повідомляла раніше Європейська правда, на саміті НАТО 4-5 вересня, серед інших рішень, мають бути ухвалені рішення щодо України в контексті російської агресії.

Андерс фог Расмуссен відповів на закиди щодо недостатньої, на демку деяких спостерігачів, реакції альянсу. "НАТО — це альянс з 28 країн, всі рішення в альянсі ухвалюються консенсусом. Іноді це потребує значного часу, що призводить до розчарування", — написав він.

"Але ми не лишаємося пасивними. Учасники НАТО збільшили вдвічі присутність винищувачів над країнами Балтії та розпочали польоти над Польшею та Румунією, ми направили додаткові кораблі в Балтіку та Чорне море, ми проводимо декілька навчань в регіоні", — нагадав Расмуссен.

Між тим, для успішної реалізації планів генсека країни-члени альянсу ають збільшити військові видатки.

"Готовність НАТО (до протистояння Росії) потребує політичної волі та ресурсів Протягом останніх років країни-члени НАТО зменшили фінансування на 20%. В той час Росія збільшила військовий бюджет на 50%. В той час як США та деякі європейські партнери суттєво модернізують військові потужності, інші мають збільшити зусилля", — зауважив Расмуссен.

Схожі новини