Європарламент ухвалив резолюцію щодо України

  • 13.03.2014, 17:30
  • 757

Депутати Європарламенту засудили дії Російської Федерації в Криму

Таким чином сьогодні, 13 березня, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій наголошено, що Крим є невіддільною частиною території України і "був визнаний такий РФ і міжнародним співтовариством".

Автори документа закликають до врегулювання кризи, "виведення всіх збройних сил, які незаконно перебувають на українській території". Вони вимагають "повної поваги міжнародного права і зобов'язань, що випливають із діючих конвенцій".

Європарламент наголосив, що територіальна цілісність України була гарантована Росією, США і Великобританією в Будапештському меморандумі, підписаному з Україною.

Євродепутати також наголосили, що, згідно з Конституцією України, Крим може організовувати референдуми лише щодо питань місцевого значення, а не щодо зміни меж, визнаних на міжнародному рівні.

У зв'язку з цим Європарламент заявив, що "референдум з питання приєднання (Криму) до РФ буде розцінюватися як незаконний".

Також у резолюції закликають до міжнародного співтовариства підтримати Україну.

У документі наголошено на важливості міжнародного спостереження і посередництва і міститься заклик до інститутів ЄС і держав-членів союзу використовувати всі можливі політичні та дипломатичні підходи і співпрацювати з міжнародними організаціями з метою забезпечення мирного вирішення кризи, заснованого на гарантії суверенітету і територіальної цілісності України.

Джерело: ТВі

Схожі новини