Бачите злочинця — тисніть тривожну кнопку!

3−5 хвилин — і поліція приїде на місце події

Фото поліції
Фото поліції

Наприкінці грудня на львівських вулицях почали встановлювати тривожні кнопки, за допомогою яких можна швидко викликати поліцію. Якщо людина стала свідком злочину, або бачить підозрілих осіб (наприклад, закладників наркотиків, чи кишенькових злодіїв), потрібно одразу тиснути на таку кнопку. При цьому мобільний телефон не потрібний.

На сьогодні уже встановлено десять таких тривожних кнопок. Це соціальний проєкт департаменту поліції охорони, який впроваджується по всій Україні. Кнопки працюють цілодобово. Навіть під час екстрених відключень світла, адже мають резервне живлення. Знайти таку кнопку дуже просто, адже біля них розміщені таблички «виклик поліції» та «терміновий виклик поліції», які в нічний час доби освітлюються. Після натискання тривожної кнопки, на місце події за лічені хвилини прибуде наряд реагування поліції охорони.

Чи з’являться «виклики поліції» в інших районах міста та області? Чи вдалося уже правоохоронцям затримати зловмисників по гарячих слідах? Про це журналістка «ВЗ» запитала у начальника Центру технічної охорони управління поліції охорони у Львівській області Андрія Іваненка.

— Зараз по Львову встановлено 10 термінових викликів поліції. Ми обирали ці місця, враховуючи концентрацію та скупчення людей, де потенційно можуть скоюватись адмінправопорушення, кримінальні правопорушення, — каже Андрій Іваненко. — Але таких тривожних кнопок і по Львову, і по області буде більше. Плануємо охопити, зокрема, і периферійні райони Львова. Найближчим часом плануємо встановити їх у Яворівському, Дрогобицькому, Стрийському, Червоноградському, Самбірському районах Львівщини.

— Чи були уже виклики поліції через тривожну кнопку?

— Наразі не було. І хибних викликів теж не було. Ми встановлювали тривожні кнопки разом з відеокамерами. Або обирали такі об'єкти, де вже був відеонагляд, щоб аналізувати причини викликів.

— Скільки часу потрібно поліції, щоб прибути на місце події?

— 3−5 хвилин! Але це все залежить від автомобільного навантаження у Львові, де наряд поліції знаходиться тощо. Якщо людина бачить, що хтось вчиняє злочин, або опинилась у небезпеці, то може одразу тиснути тривожну кнопку. На місце події виїжджають озброєні працівники поліції. Або затримують зловмисника на місці, або здійснюють пошук підозрілих осіб по гарячих слідах. За статистикою 80−90% злочинів вдається розкрити саме по гарячих слідах.

На території обслуговування Управління поліції охорони у Львівській області встановлено 10 кнопок термінового виклику поліції, які розміщені за такими адресами:

  • м. Львів, вул. Ів. Франка, 33;
  • м. Львів, вул. Солодова, 4;
  • м. Львів, пл. Я. Осмомисла, 3;
  • м. Львів, вул. І. Мазепи, 12;
  • м. Львів, проспект Шевченка, 14;
  • м. Львів, вул. Сихівська, 11;
  • м. Львів, вул. Наукова, 43а;
  • м. Львів, вул. В. Великого, 111;
  • м. Львів, вул. В. Липинського, 60;
  • м. Дубляни, вул. Шевченка, 20.

Водночас, слід пам’ятати, що за несанкціоноване натискання кнопки передбачена адміністративна відповідальність.

Схожі новини