Передплата 2024 «Добра кухня»

Pandora Зеленського: журналісти виклали у відкритий доступ інформацію про офшорні компанії

Йдеться про 15 тисяч компаній, фондів та трастів, які доступні в базі даних ICIJ під назвою Offshore Leaks

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) виклав у відкритий доступ інформацію про понад 15 тисяч офшорних компаній, фондів, трастів та інших організацій. Вони доступні для перегляду в базі даних ICIJ під назвою Offshore Leaks.

Результати дослідження Pandora Papers були оприлюднені 3 жовтня. Журналісти отримали доступ до майже 12 мільйонів конфіденційних файлів від 14 компаній, що надають фінансові послуги у офшорах.

Не зважаючи на спротив Офісу президента Зеленського ЗМІ опублікували розслідування «Офшор 95», на основі матеріалів Pandora Parers. У цьому розслідуванні йдеться про те, що Володимир Зеленський та його соратники могли створити мережу офшорів у період 2012−2019 років, аби уникнути сплати податків в Україні, могли отримувати десятки мільйонів доларів від Ігоря Коломойського. Також розслідування виявило причетність президента і цих фірм до переказу на офшорні рахунки 40 млн доларів з ПриватБанку від структур, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським.

Крім того, згідно з матеріалами розслідування Pandora Parers, у Лондоні розташована одна з квартир, яку придбав президент України Володимир Зеленський і оформив на осіб із найближчого оточення. Після публікації цієї інформації українська громада в Лондоні провела акцію протесту під будинком, де розташована квартира Зеленського.

«Кожен має відповідати за свої вчинки. Нехай Зеленський відповідає за свої вчинки перед громадянами України. Нехай поверне гроші в Україну. Продасть квартиру чи продасть пару квартир… Нехай їх задекларує», — висловили обурення активісти тим, що Зеленський причетний до корупційних оборудок та приховував свої реальні доходи.

Скандал пов’язаний з розкриттям офшорів президента Зеленського суттєво вплинув на його підтримку в Україні. Після оприлюднення розслідування Pandora Parers соціологічні служби зафіксували різке падіння рейтингу Володимира Зеленського.

Зокрема, опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) 15−18 жовтня 2021 року зафіксувало, що 56,9% українців вірять, що Володимир Зеленський та його бізнес-партнери володіють офшорними рахунками за кордоном, а Ігор Коломойський виводив кошти з ПриватБанку, в тому числі через «95 квартал».

Читайте також: Люди хочуть голосувати за Голобородька

Схожі новини