Зеленський вперше став лідером антирейтингу

Володимир Зеленський очолив антирейтинг українських політиків - вперше після президентських виборів 2019 року

Такі результати опитування оприлюднив Центр Разумкова.

На запитання «за кого з кандидатів в президенти України ви не проголосуєте за жодних обставин?» найбільша кількість опитаних — 31,9% назвала Володимира Зеленського.

Опитування також підтвердило зниження електоральної підтримки Зеленського. За нього на виборах президента України готові проголосувати 18,7% від усіх опитаних.

За Петра Порошенка готові проголосувати 12,7% від усіх опитаних.

Інші кандидати суттєво відстають від лідерів. Юрій Бойко — 6,2%, Дмитро Разумков 5,5%, Юлія Тимошенко — 5% від усіх опитаних. Інші кандидати мають меншу підтримку.

У другому турі за Володимира Зеленського готові проголосувати 55,6% серед тих, хто має намір взяти у виборах і визначився з вибором. За Петра Порошенка — 44,4%.

У квітні 2019 року у другому турі Володимир Зеленський набрав 73,22% голосів, Петро Порошенко — 24,45%. Таким чином за половину президентської каденції Володимир Зеленський втратив майже 20% підтримки, натомість підтримка Петра Порошенка на майже 20% зросла.

Відносна більшість опитаних (40,1%) вважає, що нинішня влада нічим суттєво не відрізняється від попередньої. Трохи рідше (36,2%) респонденти відповідають, що нинішня влада (Зеленський) гірша, ніж попередня (Порошенко). Лише кожен п’ятий з опитаних (20,1%) вважають, що нинішня влада краща, ніж попередня.

Соціологи також констатують, що про скандал Pandora Papers чули більше 60% опитаних. Зокрема, щось чули про це розслідування, але не знають деталей, 43,0% опитаних, а 18,1% відповіли, що добре поінформовані про нього. Переважна більшість респондентів (80,1%) вважають, що це неприпустимо, щоби найвищі посадові особи держави й провідні політики країни володіли офшорними рахунками за кордоном. Лише 9,1% опитаних не бачать нічого поганого у такій практиці. Водночас більша частина опитаних (55,3%) вірять інформації розслідування Pandora Papers про те, що Володимир Зеленський та його бізнес-партнери володіють офшорними рахунками за кордоном. Не вірять цій інформації 16,5% опитаних.

Більша частина опитаних чули про зрив спецоперації українських спецслужб із затримання бойовиків із російської приватної армії Вагнера — «Вагнергейт». Зокрема, щось чули про це, але не знають деталей, 36,3% респондентів, а 14,1% відповіли, що досить добре поінформовані про цю ситуацію. Близько половини опитаних (47,5%) нічого не знають про це.

Серед тих респондентів, які хоча б щось знають про «Вагнергейт», 40,5% вважають головною причиною зриву операції цілеспрямовану передачу інформації з боку вищого політичного керівництва України. 15,1% обізнаних респондентів головною причиною зриву вважають брак професіоналізму та помилки з боку вищого політичного керівництва України, а 12,8% - непрофесіоналізм і помилки працівників українських спецслужб.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 23 по 27 жовтня 2021 року методом САТІ (телефонне опитування) на замовлення видання «Обозреватель». Було опитано 1200 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,9% з імовірністю 0,95.

Читайте також: Ручне керування не працює. Потрібно будувати інститути

Схожі новини